Weź udział w warsztatach naukowych dla rodziców

Dodano: 1 września 2022 06:30, Autor: GOKiS Małkinia Górna, red. Anna Augustyniak

Warsztaty dla rodziców i opiekunów w GOKiS w Małkini Górnej przeprowadzą edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Już w sobotę, 17 września w Małkini Górnej odbędą się kolejne warsztaty z cyklu "Nauka dla Ciebie w domu" - jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "Nauka dla Ciebie".

Już po raz drugi Centrum Nauki Kopernik odwiedzi Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej. Jednak teraz oferta skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci ze szkół podstawowych. Przez jeden dzień będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych.
REKLAMA


Z warsztatów będzie mogło skorzystać w sumie 20 rodzin. Po zakończeniu zajęć każda rodzina otrzyma zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu.

W trakcie warsztatów rodzice i opiekunowie pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.

Zestaw "Nauka dla Ciebie w domu" do rodzinnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje samodzielnych eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dzieciom konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej jest jednym z dziesięciu w Polsce, w których odbywają się w tym roku warsztaty "Nauka dla Ciebie w domu". Do końca października zajęcia z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik zostaną zorganizowane jeszcze dla mieszkańców województw łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.

GOKiS w Małkini Górnej czeka na Was. W zgłoszeniu uczestnictwa należy wskazać numer Warsztatu zgodnie z harmonogramem:
- warsztat 1 - godz. 9:00 -12:30,
- warsztat 2 - godz. 13:00 -16:30.


Źródło zdj. GOKiS Małkinia Górna

Zobacz również

Nabór do zespołu Teatru Scena Kotłownia

31 sierpnia 2022, Scena Kotłownia, red. Anna Augustyniak

Teatr Scena Kotłownia rozpoczyna nowy sezon teatralnym naborem.

Tańczyli pod gwiazdami (zdjęcia)

31 sierpnia 2022, Anna Augustyniak

Z okazji pożegnania lata Miejski Dom Kultury zorganizował imprezę w ostrowskim Grodzie.

Topky będą gwiazdami festynu rodzinnego w Bogutach-Piankach (wideo)

30 sierpnia 2022, Anna Augustyniak

Już w najbliższą niedzielę w Bogutach-Piankach odbędzie się festyn rodzinny. Sprawdź, jakie atrakcje przygotował Wójt Gminy Boguty-Pianki i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]