Remont odcinka DW627 Ostrów Mazowiecka - Orło przesunie się do jesieni 2023

Dodano: 5 września 2022 18:13, Autor: UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Dalsze obrady w tej sprawie odbędą się 6 września 2022.
Jak wynika z informacji przedstawicieli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich remont odcinka drogi wojewódzkiej 627 Ostrów Mazowiecka - Orło przesunie się do jesieni 2023 roku ze względu na odstąpienie od umowy przez wykonawcę.

Na sesji Rady Miasta Ostrów Mazowiecka, która odbyła się 31 sierpnia br., obecny był Tomasz Grzechnik, dyrektor rejonu drogowego Węgrów-Siedlce MZDW w Warszawie, który poinformował, że wykonane zostały prace poprawiające bezpieczeństwo na wspomnianym odcinku od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Małkini Górnej.
REKLAMA


Uczestnicy ruchu na remontowanym odcinku wielokrotnie interweniowali ws. poprawy bezpieczeństwa. Rezygnacja z kontynuowania budowy przez dotychczasowego wykonawcę była głównym powodem zwołania posiedzenia wyjazdowego Komisji rozwoju gospodarczego, infrastruktury i przeciwdziałania bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, która odbyła się 24 sierpnia w ostrowskim ratuszu. Ostateczna decyzja o odstąpieniu od umowy zapadła w końcówce czerwca i od tamtego czasu problem bezpieczeństwa na remontowanym odcinku radykalnie się pogłębił.

W dyskusji podczas komisji wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele MZDW, przedstawiciele wykonawcy, policja, przedsiębiorcy i mieszkańcy ul. Małkińskiej. Debata przyniosła wiele szczegółowych informacji oraz zarys perspektywy definitywnego dokończenia remontu - to najprawdopodobniej jesień 2023 lub połowa roku 2024. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia kolejnego postępowania ws. wyłonienia nowego wykonawcy. Dyrektor MZDW zadeklarował podczas posiedzenia natychmiastowe działania poprawiające bezpieczeństwo. Mówił również o wniosku Zarządu Województwa do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, aby przeznaczyć dodatkowe 20 mln na dokończenie budowy. Komisja w drugiej części zebrała się na wizji lokalnej DW nr 627 na odcinku od Ostrowi do Orła. Komisja będzie kontynuować obrady w tej sprawie 6 września.

Źródło zdjęcia: UM Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Prace drogowe na ulicy Olszynowej (zdjęcia)

5 września 2022, Elżbieta Krajewska

Wykonawca ul. Olszynowej przewiduje zakończenie prac przed terminem

Burmistrz Jerzy Bauer wydał decyzję niekorzystną dla inwestora stacji paliw (zdjęcia)

29 sierpnia 2022, UM Otrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Wynik rozprawy administracyjnej z udziałem ostrowskiego społeczeństwa przesłanką do wydania negatywnej decyzji w sprawie budowy stacji paliw.

Wyjazdowe posiedzenie i wizja lokalna w sprawie fatalnego stanu drogi wojewódzkiej 627

27 sierpnia 2022, Sejmik Województwa Mazowieckiego

W ostrowskim ratuszu 24 sierpnia odbyła się Komisja Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]