Wystawa Znani nieznani w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Dodano: 3 października 2022 11:57, Autor: ZS CKR Stare Lubiejewo, red. Elżbieta Krajewska

Wystawa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie Znani nieznani wchodzi w skład cyklu przedsięwzięć zatytułowanych Polacy światu
REKLAMA

Wystawa, która zagościła w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie pn Znani nieznani wchodzi w skład cyklu przedsięwzięć zatytułowanych Polacy światu.
Na wystawie składającej się z 20 różnokolorowych plansz zaprezentowano niezwykłe dokonania 40 wybitnych Polaków, sławnych, docenianych i godnie upamiętnianych na świecie, a zupełnie nieznanych lub prawie zapomnianych w Polsce. Wystawę stworzono w oparciu o bogate zbiory Archiwum Polskiej Akademii Nauk, dzięki życzliwości rodzin przedstawionych postaci i różnych placówek naukowych i muzealnych.
Wystawa zorganizowana z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi udostępniana jest wszystkim resortowym szkołom rolniczym.
Pierwszego uroczystego otwarcia dokonał Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Henryk Kowalczyk 6 czerwca 2022 r. w siedzibie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie .
Ekspozycja upowszechnia historie nieznanych bohaterów, którzy dokonali niezwykłych czynów i wywarli znaczący wpływ na życie ludzkości (...) Byli to badacze Syberii, miłośnicy języka - obyczajów i przyrody, bakteriolodzy, architekci, projektanci, etnografowie, a nawet rolnicy. Mimo przymusowej emigracji, zesłania bądź powojennej emigracji pracowali dla kraju i świata, a ich prace i losy są znane tylko nielicznym..
Mieliśmy niezwykle zdolnych inżynierów, wspaniałych badaczy, odkrywców, itp , którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju kraju i świata, a nasza młodzież i lokalne środowisko miało niepowtarzalną okazję poznać te zasłużone postacie.
Prezentowana ekspozycja miała nie tylko popularyzować sylwetki Wielkich Polaków, ale także uświadamiać jak wielu znanych twórców, odkrywców czy osób biznesu związanych jest z państwem polskim.
Wśród naszych uczniów wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem obejrzały ją wszystkie klasy, rodzice, a także młodzież z miejscowej Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Specjalnych.
Mamy nadzieję, że prezentowane na wystawie postacie tych wspaniałych ludzi staną się inspiracją dla młodzieży uczącej się nie tylko w resortowych szkołach rolniczych, ale też dla wielu osób odwiedzających wystawę. Wierzymy, że zachowają pamięć o często tragicznych losach wybitnych Polaków, którzy na obczyźnie przyczyniali się do rozwoju kraju.
Zobacz również

Będzie przebudowa sali gimnastycznej wraz z budową windy w Zespole Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

29 września 2022, Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

W dniu 16 września br. przedstawiciele władz Powiatu Ostrowskiego podpisali umowę z wykonawcą na realizację zadania polegającego na przebudowie sali gimnastycznej wraz z budową windy w Zespole Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie

Uroczystości patriotyczno-religijne w Treblince (zdjęcia)

4 września 2022, Muzeum Treblinka, red. Elżbieta Krajewska

3 września 2022 na terenie Muzeum Treblinka odbyły się uroczystości ku czci ofiar obozu i II wojny światowej

Uczniowie ZS CKR rozpoczęli rok szkolny (zdjęcia)

3 września 2022, Barbara Książek, Alina Sobotka, ZS CKR, red. Anna Augustyniak

Społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego rozpoczęła rok szkolny 2022/2023 w scenerii żywej natury na tle niedawno odsłoniętego muralu "Szkoła Podchorążych Piechoty Nasz Patron".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]