"Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta" w powiecie ostrowskim (zdjęcia)

Dodano: 13 października 2022 11:32, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń
REKLAMA
Ostrowscy policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich włączyli się w realizację II edycji projektu KWP zs. w Radomiu pt. "Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta". Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.
Głównym celem tego projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ryzyka przestępstw internetowych.
Projekt obejmuje m.in. działania edukacyjne skierowane do młodzieży i nauczycieli placówek oświatowych z powiatu ostrowskiego i odbywa się poprzez:
1. Warsztaty prewencyjne dla szkół pn. "Bezpieczeństwo finansowe młodego konsumenta", z zakresu bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku, w tym posługiwania się pieniądzem (również elektronicznym), zawierania transakcji handlowych (też online).
2. Konkurs edukacyjny dla młodzieży pn. "Bezpieczny konsument - to ja!" z zakresu bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, którego przedmiotem jest przygotowanie pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką, termin nadsyłania prac do 25 października b.r. Dla zwycięzców konkursów przewidziano nagrody w postaci bonów podarunkowych oraz wyróżnienia. Najlepsze prace konkursowe będą publikowane w formie notatników zeszytowych, których okładki będą opatrzone nagrodzonymi pracami. Powyższe materiały edukacyjne będą wykorzystywane w działaniach profilaktyczno-edukacyjnych na rzecz społeczeństwa.
Ostrowscy policjanci sierż. szt Emilia Podbielska i st.asp Marek Morawski w ramach tego projektu przeprowadzili spotkania z uczniami ZS nr 1 przy ul. Rubinkowskiego i ZS nr 2 na ul. Kościuszki.zdjęcia KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Kradli antyki. Wpadli w ręce ostrowskich stróżów prawa (zdjęcie)

11 października 2022, KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Pod koniec września i na początku października ostrowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn (26, 40, 44 lata). Dwójka starszych mężczyzn miała na swoim koncie kradzież antycznych mebli na kwotę ponad 120 000 zł.

Ostrowscy policjanci kontynuują spotkania z przedszkolakami (zdjęcia)

5 października 2022, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Rozmowy z najmłodszymi o bezpieczeństwie w przedszkolach w Komorowie, Nagoszewie i Ostrowi Mazowieckiej

Senior upadł na chodnik, ostrowscy policjanci udzieli pierwszej pomocy

3 października 2022, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Upadek mężczyzny w piątkowe popołudnie zauważyli policjanci z patrolu, pozostali z poszkodowanym do przyjazdu ratowników

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]