Uroczyste obchody "Złotych Godów" w Andrzejewie (zdjęcia)

Dodano: 14 października 2022 14:29, Autor: Gmina Andrzejewo, red.. Elżbieta Krajewska

Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską , otrzymali medale " Za długoletnie pożycie małżeńskie"
REKLAMAW tym roku 12 października, Wójt Gminy Andrzejewo miała zaszczyt gościć osoby z terenu gminy, które obchodziły 50-tą i 60-tą rocznicę pożycia małżeńskiego.
Podczas Mszy Św., odprawionej przez ks. Proboszcza Jerzego Kruszewskiego, jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, która bez wątpienia była dla nich wielkim przeżyciem gdyż przysięga złożona przed Bogiem (jak ta sprzed 50 i 60 laty) zapada głęboko w pamięci na długie lata.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy, gdzie zebranych gości oraz przedstawicieli Urzędu Gminy przywitali: Wójt Gminy - Beata Ponichtera, oraz Kierownik USC - Grażyna Baranowska.
Na wstępie Wójt pogratulowała dostojnym jubilatom tak wspaniałego jubileuszu, złożyła życzenia jeszcze długich wspólnie spędzonych lat. Ponadto zwróciła uwagę na fakt, że jubilaci są najlepszym przykładem życia w rodzinie, poszanowania rodziny oraz przekazywania tych wartości nowym pokoleniom.

Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie medali "Za długoletnie pożycie małżeńskie", które nadawane są przez prezydenta RP w 50 rocznicę zawarcia cywilnego związku małżeńskiego, oraz statuetek ufundowanych przez Wójta dla par z 60-letnim stażem. Następnie Wójt podjęła wszystkich gości obiadem. Był też tort, tradycyjny toast oraz gromkie "Sto lat" za złotych i diamentowych jubilatów. Uroczystość uświetnił występ członków Klubu Seniora w Andrzejewie, który w humorystyczny sposób przedstawił wady i zalety czasu spędzanego na emeryturze.
Medale otrzymali: Halina i Mieczysław Tyl - Nowa Ruskołęka, Janina i Roman Han - Stara Ruskołęka, Maria i Henryk Sokołowscy - Przeździecko-Lenarty, Danuta i Wiesław Kołota - Pęchratka Mała, Krystyna i Stanisław Wróbel - Dąbrowa, Jadwiga i Wincenty Majewscy - Stara Ruskołęka, Lucyna i Stefan Godlewscy - Kowalówka, Marianna i Jan Choromańscy - Zaręby-Bolędy, Krystyna i Jan Żyłowscy - Grodzick-Ołdaki, Eugenia i Józef Świerżewscy - Olszewo-Cechny, Hanna i Janusz Gwardiak - Stara Ruskołęka.
Statuetki otrzymali: Zofia i Stanisław Sołowińscy - Andrzejewo, Halina i Stanisław Tryniszewscy - Pieńki Wielkie, Jadwiga i Stanisław Nowaccy - Andrzejewo-Kolonie.
Zobacz również

VIII Rajdu Rowerowego "W jak Witkacy" rozpoczęty (zdjęcia)

8 października 2022, Elżbieta Krajewska

Motto rajdu "Uczestnik musi być zadowolony. Nieporozumienia wykluczone".

Zatrzymany za przekroczenie prędkości 39-latek w Ołtarzach Gołaczach

30 września 2022, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

W środę, 28 września w godzinach wieczornych na trasie W694 kierowca Alfa Romeo jechał z prędkością 196km/h

GKS Andrzejewo na wyjeździe w Goworowie

10 września 2022, Anna Augustyniak

W ramach 2. kolejki Klasy B drużyna z Andrzejewa zawalczy z Orzem Goworowo.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]