Informacja o rekompensatach do rachunków za ciepło i obowiązek złożenia oświadczeń przez odbiorców ciepła do ZEC Ostrów Mazowiecka do dnia 11 października 2022

Dodano: 15 października 2022 12:34, Autor: UM Otrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Informacja dla klientów związana z wejściem w życie ustawy z 15 września 2022 roku
REKLAMAInformacja o rekompensatach do rachunków za ciepło
i obowiązek złożenia oświadczeń przez odbiorców ciepła do ZEC Ostrów Mazowiecka do dnia 11 października 2022 r.
INFORMACJA
Informacja dla klientów związana z wejściem w życie ustawy z 15 września 2022 roku
o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. 2022 poz. 1967).
Zgodnie z ustawą określone grupy odbiorców zasilanych w ciepło z systemów ciepłowniczych lub lokalnych źródeł ciepła (w których średnia cena wytwarzania ciepła dla danego źródła przekracza średnie ceny określone w ustawie) będą uprawnione do cen z rekompensatą.
Komu przysługuje rekompensata:
Grupa 1 - gospodarstwa domowe;- odbiorcy ciepła w gospodarstwach domowych posiadający zawartą umowę sprzedaży ciepła - nie muszą składać oświadczenia.
Grupa 2 - wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby gospodarstw domowych lub podmiotów wskazanych a art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy - powinny złożyć oświadczenia do ZEC Ostrów Mazowiecka według wzoru w terminie do dnia 11 października 2022 r.
Grupa 3 - inne podmioty biznesowe wskazane w art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy - powinny złożyć oświadczenia do ZEC Ostrów Mazowiecka według wzoru w terminie do dnia 11 października 2022 r.
Grupa 4 - podmioty użyteczności publiczne wskazane w art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy - muszą złożyć oświadczenia do ZEC Ostrów Mazowiecka według wzoru w terminie do dnia 11 października 2022 r.
Wymagane dokumenty - oświadczenia - dotyczy grup 2, 3 i 4.
Podmioty z Grupy 2, 3 i 4 powinny złożyć oświadczenia w terminie 21 dni od daty nabycia uprawnienia do stosowania wobec nich średniej ceny wytwarzania ciepła z rekompensatą. Dla podmiotów, które nabyły uprawnienia w dacie wejścia w życie ustawy termin ten mija 11 października 2022 roku.
Oświadczenia powinny zostać podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji wskazanych podmiotów.
Oświadczenia składamy do: ZAKŁADU ENERGETYKI CIEPLNEJ Sp z o.o. w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Henryka Trębickiego 3, 07-300 Ostrów Mazowieckiej.
Odbiorcy ciepła wskazanych powyżej źródeł, po spełnieniu warunków ustawowych, zostaną objęci nowymi cenami za ciepło. Nowe ceny będą stosowane w okresie od 1 października 2022 roku do 30 kwietnia 2023 roku.
Nowe zasady ustalania cen nie dotyczą stawek przesyłowych (stała i zmienna opłata za przesył), które będą naliczane na dotychczasowych zasadach zgodnie z obowiązującymi taryfami lub cennikami.

Zobacz również

Oferty pracy aktualne na dzień 14.10.2022 w powiecie ostrowskim

14 października 2022, PUP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje jakie oferty pracy i stażu aktualne są na dzień 14.10.2022r.

Piątkowy wieczór w Muzeum Dom Rodziny Pileckich (zdjęcia)

10 października 2022, Muzeum-Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Wydarzenie promujące książkę "Chcieliśmy być wolni"

Szpital ostrowski zaprasza do udziału w projekcie "Uwolnij się. Bądź sobą!"

8 października 2022, Szpital Powiatowy Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Rodzice którzy martwią się o swoje dzieci i chcą uniknąć zagrożeń związanych z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych: alkoholu, narkotyków, "dopalaczy" oraz behawiorlnymi: Internet, telefon, komputer, gry, hazard znajdą pomoc korzystając z programu

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]