Dwa łatwe zwycięstwa

Dodano: 21 października 2022 06:07, Autor: MOSiR, red. Anna Augustyniak

W ramach 11. kolejki BSLSA doszło do ciekawych spotkań.

W 11. kolejce Bank Spółdzielczy Liga Siatkarzy Amatorów dzień zaczął się od bardzo wyrównanego meczu Zacisznej i Sad-Pol Wichra Sadowne. Po dramatycznej końcówce górą był Wicher. W tym pierwszym spotkaniu dnia nic nie zapowiadało dość dramatycznego finału.

W pierwszym secie Wicher rozhulał się na parkiecie tak szybko, że zanim Zaciszna dobrze się rozgrzała, było już po secie 25:11. Miało być miło i przyjemnie, a przede wszystkim szybko, lecz kilka prostych błędów w ekipie Wichra spowodowało to, co tak najbardziej lubią wszyscy ich rywale. Zawodnicy Wichra zaczęli kłócić się między sobą, co w przypadku Wichra jest niemal murowanym sposobem na przegraną. Oczywiście Zaciszna znacząco polepszając grę, mocno Sadownemu w tym zacnym zamierzeniu pomogła.

Pięć piłek przegranych w samej końcówce spowodowało, że ze stanu 22-24 Zaciszna wyciągnęła zwycięstwo do 24. W tie-breaku walka była już bardziej wyrównana, ale Zaciszna w końcówce odskoczyła na piłkę meczową przy stanie 14-11. Wydawało się, że już jest pozamiatane, lecz złośliwy los przypomniał końcówkę drugiego seta, tyle że na odwrót - tym razem pięć piłek po kolei wygrał Wicher i to on ostatecznie tryumfował w tym najciekawszym meczu dnia.

Pozostałe dwa mecze raczej bez historii. Mocno osłabione Forte gładko uległo Piwoszom z Beer Drinkers. Dream Team natomiast nie dał szans młodzieży z Rubinka.

Wyniki 11. kolejki:
Zaciszna - SAD-POL Wicher Sadowne 1:2 (-11, 24, -14)
Beer Drinkers - Forte 2:0 (19, 14)
Rubinek - Dream Team Wąsewo 0:2 (-15, -20)

MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na 12. kolejkę. Po dwutygodniowej przerwie 30 października zagrają: