Niebezpieczne pozostałości z okresu II wojny światowej (zdjęcia)

Dodano: 28 października 2022 17:45, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

W ostatnich dniach dyżurny Komendy Powiatowej Policji kilkukrotnie otrzymał informację na temat odnalezionych niewybuchów na terenie powiatu ostrowskiego
REKLAMAPamiętajmy że absolutnie nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska przypominającego niewybuch. Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych a w szczególności dzieci. O znalezisku należy niezwłocznie powiadomić policję, która zabezpieczy teren do czasu przybycia na miejsce saperów.

W dniu 25.10.2022r około godziny 12:30 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Brok podczas wykonywanych robót ziemnych przy sieci kanalizacyjno-sanitarnej został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce udali się policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot to granat młodzieżowy , pochodzący z II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce do momentu przyjazdu saperów.

W dniu 23 października 2022r około godziny 16:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że na terenie miejscowości Podborze podczas wykonywanych prac w ogrodzie został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Na miejscu policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego potwierdzili informację. Ustalono, iż znaleziony przedmiot to całkowicie skorodowany granat młodzieżowy , pochodzący z II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce do momentu przyjazdu saperów.

W dniu 22 października 2022r około godziny 11:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej wpłynęła informacja, że na terenie kompleksu leśnego w rejonie miejscowości Sielc zostały znalezione przedmioty przypominające niewybuchy. Na miejsce udali się policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znalezione przedmioty to dwie miny przeciwpancerne pochodzący z II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce do momentu przyjazdu saperów.

W dniu 20 października 2022r około godziny 14:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że na terenie miejscowości Rynek, gmina Wąsewo podczas wykonywanych prac polowych został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Na miejscu policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego potwierdzili informację. Ustalono, iż znaleziony przedmiot to całkowicie skorodowany granat F-1, pochodzący z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce do momentu przyjazdu saperów.

Jak przedstawia powyższe zestawienie zdarzeń tego typu znaleziska są częstym zjawiskiem na terenie powiatu ostrowskiego w związku z czym apelujemy, iż w przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuch należy zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.

zdjęcia KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Nowe oszustwa przy zakupach przez Internet w powiecie ostrowskim

27 października 2022, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Oszuści nie próżnują! Policja otrzymuje sygnały o coraz częstszych oszustwach na platformach zakupowych

Dzisiaj po godzinie 8 kierujący Oplem zakończył jazdę w rowie (zdjęcia)

25 października 2022, OSP Andrzejewo , red. Elżbieta Krajewska

Dachowanie samochodu osobowego w miejscowości Mianowo

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w dniach 28.10-2.11.2022

24 października 2022, UM Otrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Na ulicach w okolicy ostrowskich cmentarzy zmieniona organizacja ruchu

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]