Komisja ZGK Ostrów Mazowiecka rozpoczyna kontrolę przyłączy

Dodano: 6 listopada 2022 10:50, Autor: ZGK Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Od 1 kwietnia do 30 maja 2022 roku Zakład Gospodarki Komunalnej ogłosił Abolicję, która polegała na zgłoszeniu do ZGK w Ostrowi Mazowieckiej faktu nielegalnych praktyk (nielegalnych przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych, bezumownego korzystania z sieci kanalizacyjnej lub sieci wodociągowej na terenie miasta) bez konsekwencji
REKLAMAOd 9 listopada pracę zaczyna zespól kontrolny Zakładu Gospodarki Komunalnej. Od przyszłego tygodnia zatem może do Państwa drzwi zapukać Przewodniczący Komisji Kontrolnej z prośbą o udostępnienie niezbędnych dokumentów lub wskazanie miejsca zainstalowania urządzeń kontrolnych, np. wodomierzy.
Należy przypomnieć, że w tym roku od 1 kwietnia do 30 maja 2022 roku Zakład Gospodarki Komunalnej ogłosił Abolicję, która polegała na zgłoszeniu do ZGK w Ostrowi Mazowieckiej faktu nielegalnych praktyk (nielegalnych przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych, bezumownego korzystania z sieci kanalizacyjnej lub sieci wodociągowej na terenie miasta) bez konsekwencji prawnych. Wszystkim którzy skorzystali z Abolicji nie wymierzono żadnych kar i podpisano z nimi umowy, na w pełni legalne korzystanie z miejskiej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. W wyniku Abolicji do niewłaściwych praktyk przyznało się 25 osób, właścicieli prywatnych zabudowań na terenie miasta.
Teraz przyszedł czas na zapowiadane podczas akcji abolicyjnej kontrole. Podstawę prawną kontroli stanowi art. 7 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U. z 2020 r. poz. 2028 ze zm.).
"(...) Art. 7. Osoby reprezentujące przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, po okazaniu legitymacji służbowej i pisemnego upoważnienia, mają prawo wstępu na teren nieruchomości lub do obiektu budowlanego należących do osób, o których mowa w art. 6 ust. 2 i 4-7, w celu: (...) pkt 2) przeprowadzenia kontroli urządzenia pomiarowego, wodomierza głównego lub wodomierzy zainstalowanych przy punktach czerpalnych i dokonania odczytu ich wskazań oraz dokonania badań i pomiarów."
W skład Komisji Kontrolnej wchodzi czworo pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej. Wszyscy kontrolerzy są wyposażeni w legitymacje z imieniem i nazwiskiem umieszczone w widocznym miejscu oraz w pisemne upoważnienia Prezesa ZGK. Informujemy, że wciąż istnieje możliwość dla osób, które mają wiedzę na temat nieprawidłowości dotyczących ich posji, ZŁOSZENIA SIĘ DO SIEDZIBY Oddziału Wodociągów i Kanalizacji (ul. Sikorskiego 39A) celem zawarcia ugody z ZGK.
Zobacz również

Ekologicznie na ostrowskich cmentarzach (zdjęcia)

27 października 2022, Zakład Gospodarki Komunalnej Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Na cmentarzach ustawiono regały "Znicze do wykorzystania"

Szpital ostrowski na 4 miejscu w Polsce w kategorii "Innowacje w Szpitalu - nowatorskie metody leczenia"

24 października 2022, Szpital Powiatowy Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Projekt "Szpital w Ostrowi Mazowieckiej z pierwszym w Polsce Centrum Robotyki Ortopedycznej".

VIII Bieg Wolności i Solidarności za nami (zdjęcia)

23 października 2022, Anna Augustyniak

Znamy zwycięzców dzisiejszego Biegu Wolności i Solidarności.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]