Powiat ostrowski pozyskał grant

Dodano: 14 listopada 2022 10:13, Autor: Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ponad 200 tysięcy złotych pozyskał powiat ostrowski w ramach Konkursu Grantowego "Cyfrowy Powiat". W ramach uzyskanej kwoty powiat zmodernizuje istniejącą infrastrukturę teleinformatyczną i zabezpieczy się przed atakami cybernetycznymi.
REKLAMA


Centrum Projektów Polska Cyfrowa przyznało powiatowi ostrowskiemu grant w kwocie 215 370,00 zł na dofinansowanie w 100 % projektu służącego wsparciu rozwoju cyfrowego instytucji samorządowej oraz zwiększenia cyberbezpieczeństwa.

Pieniądze otrzymane w ramach grantu, mają zostać wykorzystane na zakup specjalistycznego sprzętu - oprogramowania i urządzeń, które wzmocnią lub zastąpią obecnie używany sprzęt w serwerowni oraz na diagnostykę cyberbezpieczeństwa w starostwie powiatowym. Unowocześnienie bazy sprzętowej zwiększy potencjał cyfrowy starostwa i będzie miało bezpośredni wpływ na jakość obsługi mieszkańców.

"Cyfrowy Powiat", to kolejny po "Cyfrowej Gminie", program skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach reakcji na pandemię COVID-19. Budżet programu wynosi 63,8 mln zł, a każdy powiat w dniach od 11 lipca do 9 września br., mógł składać wniosek na kwotę od 100 tys. do 350 tys. polskich złotych. Przyznane środki należy wydać na jeden z czterech obszarów: cyfryzację biur (jednostek publicznych, podległych i nadzorowanych - poza ochroną zdrowia), szkolenia pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa, zakup sprzętu informatycznego (dla domów dziecka, domów pomocy społecznej, pieczy zastępczej, placówek specjalnych i szkół) i zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowym systemom informatycznym.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Jak uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON?

13 listopada 2022, Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

W Zespole Szkół Specjalnych w Lubiejewie spotkanie poświęcone tematowi dofinansowania

Oficjalne otwarcie drogi powiatowej nr 2657W Brok - Stare Kaczkowo (zdjęcia)

12 listopada 2022, Miasto i Gmina Brok, red. Elżbieta Krajewska

4 listopada odbyła się uroczystość oddania do użytkowania drogi powiatowej nr 2657W

Święto Służby Cywilnej w ostrowskiej komendzie

11 listopada 2022, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

11 listopada Święto Służby Cywilnej

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]