Absolwent "Koperniczka" laureatem

Dodano: 19 listopada 2022 23:30, Autor: BASF Polska, Politechnika Warszawska, red. Kacper Jaworowski

Były uczeń ostrowskiego liceum członkiem zwycięskiego zespołu.
REKLAMA


W ubiegłym miesiącu, 19 października br., odbył się finał konkursu "Drive Innovation - Przyszłość Zrównoważonego Transportu" organizowanego przez BASF Polska. O wygraną walczył zespół z Politechniki Warszawskiej, którego członkiem był absolwent LO im. M. Kopernika.

Do konkursu zgłosiło się 16 zespołów, a do ścisłego finału zostało wytypowanych jedynie 6 z nich. Konkurs przeznaczony był dla studentów kierunków i uczelni technicznych, zainteresowanych innowacjami w branży motoryzacyjnej oraz transportowej - w obszarze zrównoważonego rozwoju lub gospodarki obiegu zamkniętego. Głównym zadaniem było zaprezentowanie swojego pomysłu na rozwiązanie co najmniej jednego z określonych problemów, z którymi boryka się branża samochodowa oraz transportowa.

O miejsca na podium walczyło pięć zespołów z: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Jury podjęło decyzję o przyznaniu nagród głównych i specjalnych:

- 3. miejsce i 5 000 zł oraz wyjazd do Ludwigshafen - Politechnika Śląska z projektem dotyczącym układu magazynowania energii w samochodach wyczynowych;
- 2. miejsce i 10 000 zł oraz wyjazd do zakładu Produkcji Katalizatorów w Środzie Śląskiej - Wojskowa Akademia Techniczna z projektem o dwupaliwowym tłokowym silniku z zapłonem samoczynnym;
- 1. miejsce i 15 000 zł - Politechnika Warszawska z projektem o ograniczeniu emisji spalin za pomocą ogniw III generacji.

- Po intensywnej burzy mózgów narodził się pomysł na zastosowanie fotowoltaiki w motoryzacji. Nie chodziło jednak o ciężkie i sztywne panele, które znamy z dachów naszych domów, a o innowacyjne, organiczne ogniwa fotowoltaiczne, nazywane też polimerowymi. Te, w przeciwieństwie do ogniw krzemowych, są lekkie, giętkie i bardzo cienkie - podkreślają członkowie drużyny.

Zwycięski zespół Politechniki Warszawskiej stanowili: Magdalena Miętus, Magdalena Napurka, Julia Owczarska i absolwent "Koperniczka" Maksymilian Kukuć. Opiekunem grupy był mgr inż. Arkadiusz Czerwiński.


Źródło zdjęcia: Politechnika Warszawska

Zobacz również

Konkurs "Małkińskie serca wolontariatu" rozstrzygnięty (zdjęcie)

13 listopada 2022, UG Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Wręczono 23 statuetkę w 11 edycji konkursu Agnieszce Steć

Justyna Jasko z kolejnym sukcesem na koncie (zdjęcie)

23 października 2022, Anna Augustyniak

Trenerka fitness i zawodniczka zdobyła kolejny złoty medal.

Sukces absolwenta ostrowskiego Koperniczka (zdjęcia)

7 października 2022, LO im. Mikołaja Kopernika, red. Anna Augustyniak

Mikołaj Rowicki został laureatem IX Edycji Ogólnopolskiego Projektu "Matura na 100 procent".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]