Zofia Perzan na podium Mistrzostw Polski Juniorów (zdjęcia)

Dodano: 30 listopada 2022 09:48, Autor: BKKK, red. Kacper Jaworowski

Zawodniczka Brokowskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyła brąz.
W dniach 26-27 listopada w Katowicach odbyły się 38. Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin. Brało w nich udział 213 karateków z 78 klubów z Polski, zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowały: Zofia Perzan, w kat. juniorki -60 kg oraz Oliwia Staniaszek, w kat. juniorki +60 kg. Obie z dziewcząt wygrały pewnie swoje pierwsze pojedynki eliminacyjne. Staniaszek w drugiej walce nie zdołała zwyciężyć i zakończyła turniej w ósemce dziewczyn startujących w kumite. Perzan wygrała w drugiej walce, dzięki czemu dotarła do strefy medalowej. W półfinałowej walce niestety musiała uznać wyższość przeciwniczki i tym samym uplasowała się na trzecim miejscu w Mistrzostwach Polski Juniorów w kumite do 60 kg.

Zawody rozgrywane były w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 54 przy ul. Wojciecha 9 w Katowicach. Sędzią głównym mistrzostw był shinan Andrzej Drewniak.

Źródło zdjęć: BKKK

Ostrowscy karatecy z siedmioma medalami (zdjęcia)

24 listopada 2022, OKKK, red. Kacper Jaworowski

Zakończył się 6. IKO Matsushima Polish Open w Wasilkowie.

Michalina Chrobot najlepsza w Europie! (zdjęcia)

17 listopada 2022, OKKK, WKB, red. Kacper Jaworowski

Ostrowska zawodniczka nie pozostawiła przeciwniczkom złudzeń.

XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin (zdjęcia, wideo)

2 listopada 2022, Anna Augustyniak

W sobotę w Sadownem odbył się turniej karate, zorganizowany przez Brokowski Klub Karate Kyokushinkai.