Złote Gody w Gminie Zaręby Kościelne (zdjęcia)

Dodano: 1 grudnia 2022 09:23, Autor: UG Zaręby Kościelne, red. Elżbieta Krajewska

Połączone uroczystości gminne: wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Ogólnopolski Dzień Seniora, Dzień Osób Niepełnosprawnych
REKLAMA


W dniu 23 listopada 2022, w Szkole Podstawowej w Zarębach Kościelnych odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość ta została połączona z Ogólnopolskim Dniem Seniora, który obchodzony był 14 listopada oraz Dniem Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony będzie 4 grudnia. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w intencji Par Małżeńskich, osób starszych i niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy zebrani udali się na dalszą część uroczystości, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Zarębach Kościelnych.

Wójt Gminy Urszula Wołosiewicz powitała zaproszonych gości, tj. Przewodniczącego Rady Gminy Zaręby Kościelne Marka Nowackiego, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Zarębach Kościelnych Martę Dąbkowska, Księdza Proboszcza Andrzeja Dmochowskiego, Księdza Wikarego Tomasza Kurka, Sekretarza Gminy Zaręby Kościelne Jadwigę Mikołajczyk, Skarbnika Gminy Zaręby Kościelne Agnieszkę Rostkowska, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorotę Ludwichowską, Kierownika Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego w Zarębach Kościelnych Magdalenę Świerczewską, wraz z pracownikami oraz mieszkańcami i uczestnikami, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zarębach Kościelnych Jolantę Porucznik, wraz z pracownikami oraz młodzież szkolną i zespół Zapominajka, który swoim występem uświetnił uroczystość.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Zaręby Kościelne Marek Nowacki oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marta Dąbkowska. Pogratulowali oni Parom Małżeńskim przeżycia wielu wspólnych lat pomimo napotkanych trudności i przeszkód. Wszystkim gościom życzyli dużo zdrowia, bo to ono jest najważniejsze.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jest niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykle wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin i przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Spotkanie uświetnione zostało występem zespołu Zapominajka, oraz uczniów szkoły Podstawowej w Zarębach Kościelnych.

Uczestnikom wręczono drobne, słodkie upominki. Spotkanie upłynęło w miłej rodzinnej atmosferze, a wszystkim Parom Małżeńskim, Osobom Starszym, Niepełnosprawnym życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i wszystkiego dobrego.


Zobacz również

XVIII Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych (zdjęcia)

30 listopada 2022, Elżbieta Krajewska

Temat tegorocznego przeglądu "Chwalę Ciebie Panie"

Doktor Joanna Kukwa w plebistycie Hipokrates 2022 najlepsza w powiecie; 3 w województwie (zdjęcia)

25 listopada 2022, Szpital Powiatowy Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Ogólnopolski plebiscyt medyczny- HIPOKRATES 2022, gala odbyła się 22 listopada w Warszawie

IX Przegląd Przedszkolnej Piosenki Religijnej w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

24 listopada 2022, Elżbieta Krajewska

IX Przegląd Przedszkolnej Piosenki Religijnej pod hasłem "Dzieckiem Bożym jestem ja"

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]