Sokół wygrywa z Probasketem (wideo)

Dodano: 8 grudnia 2022 11:58, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Kolejka trzynasta jednak nie była pechowa.
7 grudnia 2022, ostrowski Sokół w ramach 13. kolejki 2 Ligi Mężczyzn gr. B, podjął na swoim terenie Probasket Mińsk Mazowiecki. Gospodarze przed meczem plasowali się na 12. pozycji z dorobkiem 12 punktów, natomiast goście na 10. miejscu z 16 punktami.

Sokół rozpoczął spotkanie całkiem nieźle, kończąc pierwszą kwartę wynikiem 24:19. Podczas drugiej kwarty oba kluby zdobyły taką samą ilość punktów, po 11. Trzecia kwarta w wykonaniu naszych koszykarzy była słabsza. Probasketowi udało się nawet wyjść na prowadzenie, jednak taki stan nie trwał długo, Sokół szybko wziął się do odrabiania strat. Czwarta kwarta została rozegrana już zdecydowanie na korzyść naszych koszykarzy.

Najlepszym strzelcem spotkania był grający z nr 10, Mateusz Zozuń, który zdobył 17 punktów. Bardzo blisko dogonienia go byli Mateusz Łączyński i Jakub Brandys, którzy zdobyli 14 i 13 punktów. Dla przyjezdnych najwięcej punktów zdobył Mateusz Czemerys - 13, a drugim najlepiej punktującym był Krzysztof Grudzień - 11 pkt. Kolejny mecz "Sokołów", już w tym tygodniu. W niedzielę, 11 grudnia o godz. 19:00, zmierzą się z Kolejarzem Basket Radom. Będzie to ostatnie spotkanie 14. kolejki.

Sokół Ostrów Mazowiecka 69:57 Probasket Mińsk Mazowiecki
(24:19) (11:11) (15:13) (19:14)

Źródło tabeli: FIBA LiveStats

Zakończył się "Piłkarski Turniej Mikołajów" (wideo)