Konferencja Kierunek Lekka Atletyka w powiecie ostrowskim (zdjęcia)

Dodano: 16 grudnia 2022 07:29, Autor: MOSiR Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Konferencja dla środowiska sportowego, nauczycielskiego oraz samorządowego.


REKLAMA


Dnia 14 grudnia 2022 roku w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej, odbyła się trzecia konferencja dla środowiska sportowego, nauczycielskiego oraz samorządowego pt. "Kierunek Lekka Atletyka - warunki dalszego rozwoju dyscypliny w powiecie ostrowskim".

Burmistrz Miasta Jerzy Bauer przywitał gości oraz przedstawił celowość organizacji sportowych konferencji tematycznych, a także podzielił się z uczestnikami planami działań mających na celu rozwój "lekkiej" w naszym regionie. Wicestarosta ostrowski Józef Rostkowski przedstawił uczestnikom istniejące zaplecze sportowe na terenie powiatu oraz planowane i zrealizowane inwestycje inwestycje. Dyrektor MOSiR Michał Kulesza zaprezentował uczestnikom szczegóły przebudowy Stadionu Miejskiego oraz jego wykorzystanie, a także kalendarz imprez lekkoatletycznych planowanych w 2023 r.

Dużo informacji merytorycznych przedstawili prelegenci:
- Milena Kozłowska (nauczycielka SP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej), opowiedziała różnorodności form stosowanych do aktywizowania młodzieży w ostrowskich oddziałach sportowych.
- Adam Napiórkowski (nauczyciel SP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, trener sekcji LA w MKS Ostrowianka), przedstawił współdziałanie klubów i związków sportowych, jako warunek skutecznego szkolenia do rywalizacji sportowej i sukcesu.
- Aleksandra Fronczyk (pracowniczka MOSiR-u), zaprezentowała wyniki oraz cel Badania Potencjału Cech Motorycznych przeprowadzonego przez pracowników MOSiR wśród dzieci z klas 1-3 Szkół Podstawowych oraz grup 6-latków z miejskich przedszkoli.

Na koniec konferencji Burmistrz Miasta wręczył podziękowania dyrektorom szkół oraz przedszkoli za udział w badaniu motoryki dzieci. Wśród uczestników rozwinęła się dyskusja organizacji imprez lekkoatletycznych oraz rozwoju tej dyscypliny w powiecie ostrowskim.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele szkół i przedszkoli, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego powiatu ostrowskiego oraz środowisko sportowe.Zobacz również

Uczennica SP nr 2 zdobyła II miejsce w konkursie "EkoSzkoła" (zdjęcia)

12 grudnia 2022, SP nr 2 im. Papieża Jana Pawła II, red. Kacper Jaworowski

Trzecioklasistka zdobyła podium.

XXXV Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych (zdjęcia)

11 grudnia 2022, Elżbieta Krajewska

Drugi dzień wystawy mamy za sobą

W Jatkach wystawa "Giewont - kolekcja niezwyczajna" (zdjęcia)

10 grudnia 2022, Elżbieta Krajewska

Tematyka wystawy obejmuje górskie pejzaże z Giewontem w roli głównej w interpretacjach polskich artystów malarzy XIX i XX wieku

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]