Droga ekspresowa nr 61 Podborze-Śniadowo na jesień 2023 (zdjęcia)

Dodano: 3 stycznia 2023 11:05, Autor: GDDKiA, red. Kacper Jaworowski

Trwają prace na ostatnim odcinku Via Baltica na terenie woj. mazowieckiego.
Via Baltica w Polsce pobiegnie od Warszawy drogą ekspresową nr 8 do Ostrowi Mazowieckiej, gdzie będzie się łączyć z nową S61, przez Łomżę, Szczuczyn, Ełk i Suwałki, aż do granicy litewsko-polskiej w Budzisku. Pełne prace budowlane w terenie ruszyły po rozpoczęciu sezonu budowlanego, tj. od drugiej połowy marca 2022 roku. Aktualnie trwają prace ziemne, przebudowy kolizji i roboty przy obiektach inżynierskich. Ukończenie robót zostało przewidziane na czwarty kwartał 2023 roku.
REKLAMA


Na terenie powiatu ostrowskiego przewidziana jest budowa 19,46 km drogi ekspresowej nr 61, przebudowa 3 km drogi ekspresowej nr 8 w rejonie Ostrowi Mazowieckiej oraz realizacja nowego węzła drogowego Podborze, gdzie połączą się dwie drogi ekspresowe - S8 i S61. W miejsce starego węzła Łomża powstanie węzeł Komorowo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 677. Przewidziano też dwa Miejsca Obsługi Podróżnych w Sulęcinie-Kolonii - MOP Sulęcin Wschód i MOP Sulęcin Zachód. Łącznie na całym odcinku powstanie 26 obiektów inżynierskich, a część z przejść dla zwierząt zostanie zintegrowana z mostami i wiaduktami.

Szczegółowy plan drogi S61. Źródło zdjęcia: GDDKiA

Budowany fragment S61 Podborze-Śniadowo o nawierzchni asfaltowej, otrzyma kategorię KR7, co oznacza, że zostanie przystosowany do najcięższego ruchu (nacisk na jedną oś 11,5 t). W ramach umowy powstaną dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu każda, pas awaryjny i pięciometrowy pas rozdziału.

Drogi planowane i budowane. Kolorem czarnym zaznaczono istniejące drogi szybkiego ruchu, czerwonym budowane. Kolorem niebieskim podkreślono odcinki zatwierdzone, a żółtym proponowane. Źródło zdjęcia: GDDKiA

Mieszkańców powiatu ostrowskiego powinny również zainteresować przebudowy dróg wojewódzkich o nr 544, 627 oraz 694, na które środki zabezpieczył samorząd województwa mazowieckiego w ramach proinwestycyjnego budżetu Mazowsza na 2023 rok.


Źródło zdjęć: GDDKiA

Zobacz również

MOP-y Budykierz i Przyjmy już coraz bliżej

2 stycznia 2023, GDDKiA, Grupa Lotos, red. Kacper Jaworowski

W pierwszym kwartale 2023 r. przy S8 zostaną otwarte Miejsca Obsługi Podróżnych.

Skutki gołoledzi w powiecie

21 grudnia 2022, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Najbardziej poszkodowani byli kierowcy.

Wraca ruch na S8

20 grudnia 2022, GDDKiA, red. Kacper Jaworowski

Popołudnie przyniesie reorganizację ruchu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]