Nabór wniosków o dofinansowanie dotyczący usuwania folii rolniczych i innych odpadów w gminie Brok

Dodano: 20 stycznia 2023 12:10, Autor: Miasto i Gmina Brok, red. Kacper Jaworowski

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej".
Marek Młyński, burmistrz Miasta i Gminy Brok, poinformował iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej".

Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych realizacji zadania z zastrzeżeniem, że:
a) kwota dofinansowania nie może przekroczyć iloczynu 500 zł i wyrażonej w Mg masy odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag unieszkodliwionych lub poddanych odzyskowi w ramach przedsięwzięcia;
b) podatek VAT nie stanowi kosztu kwalifikowanego przedsięwzięcia.
REKLAMA


Beneficjentami programu są Jednostki Samorządu Terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. W ramach dotacji kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów.

Osoby, które są zainteresowane odbiorem folii rolniczej, odpadów z siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag, powinny złożyć deklarację o ilości posiadanych odpadów rolniczych wraz z oświadczeniem o uzyskanej pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie do Urzędu Gminy w Broku w terminie do dnia 10 lutego 2023 Planowany termin odbioru to najwcześniej trzeci kwartał 2023 roku!

Druk deklaracji do pobrania wraz z oświadczeniem o uzyskanej pomocy de minimis znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy w Broku oraz w siedzibie urzędu, przy Placu Kościelnym 6. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. (29) 74 57 587.

Zobacz również

Warsztaty kreatywne z okazji Dni Babci i Dziadka w Broku (zdjęcia)

18 stycznia 2023, BP Brok, red. Kacper Jaworowski

Dzieci wykonały prezenty dla swoich babć i dziadków.

160. rocznica Powstania Styczniowego w gminie Brok

18 stycznia 2023, Miasto i Gmina Brok, red. Kacper Jaworowski

Miasto i Gmina Brok zaprasza wszystkich do wspólnej celebracji historycznego wydarzenia.

Polowanie na terenie OHZ "Brok"

9 stycznia 2023, Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Wstęp surowo wzbroniony.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]