Lublinianka pokonana, Sokół z szansami na play-offy

Dodano: 7 marca 2023 14:27, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Do końca sezonu pozostało 5 kolejek. Najlepsza ósemka zawalczy w fazie play-off.

Ze względu na festiwal "Ostrowski Styl" odbywający się na MOSiR-ze, Sokół mierzył się z ekipą z Lublina na neutralnym gruncie, czyli Hali Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 3 w Warszawie.

Pierwsza i druga kwarta były bardzo wyrównane, obie ekipy przeciągały wynik na swoją stronę. Wyniki, którymi się zakończyły, a więc 22:24 i 28:24, świadczyły o tym, że mamy do czynienia z dobrym widowiskiem i obiema ofensywnie grającymi drużynami.

Po przerwie nieznacznie lepiej wyglądał Sokół, dlatego punktowo uciekał Lubliniance. Koszykarze Aleksandra Mrozika wzięli się do roboty i na dwie minuty do zakończenia spotkania przegrywali jednym punktem, mając apetyt na zwycięstwo. Niestety dla nich, "Sokołom" udało się zdobyć punkty z akcji 2+1, a kilka prostych błędów pozwoliło na kontrolę meczu do końcowej syreny.

Dzięki wygranej Sokół przesunął się na 9. miejsce w tabeli i zachował szansę na awans do fazy play-off. Do końca sezonu zasadniczego zostało 5 kolejek. Czy OKK zdoła zająć miejsce w "ósemce"? Tego dowiemy się już wkrótce.

Wśród najlepiej punktujących w drużynie Marka Łodygi byli: Krystian Okrutny - 21, Mateusz Zozuń - 18 oraz Patryk Łysiak - 17.

Najwięcej dla Lublinianki Basketball zdobyli: Maciej Piątkowski - 25, Wiktor Siemianiuk - 24 i Mateusz Wiśniewski - 11.

Następne spotkanie Sokół rozegra na wyjeździe, mierząc się z Trójką Żyrardów. Poprzednio kluby zmierzyły się 26 listopada 2022 w ramach 11. kolejki. Sokół przegrał na własnym parkiecie 51:77. Mecz odbędzie się na obiekcie "Aqua" przy ul. rtm. W. Pileckiego 25/27 w Żyrardowie.

Sokół Ostrów Mazowiecka 54:72 Lublinianka Basketball
(22:24) (28:24) (20:15) (21:20)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Kolejna przegrana Sokoła (wideo)

27 lutego 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Były szanse na zwycięstwo, jednak 24. kolejka zakończyła się domową porażką.

Sokół sprowadzony na ziemię (wideo)

20 lutego 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ostrowscy koszykarze przegrali, po kiepskim spotkaniu, z Legionem Legionowo. W zespole gości trener i kilku zawodników z przeszłością w Sokole.

Żubry silniejsze od Sokoła. Ostrowscy koszykarze z porażką (wideo)

16 lutego 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Wyjazd do Białegostoku miał zakończyć się rewanżem za domową porażkę. Niestety białostoczanie znów triumfowali.