Małkinia będzie miała innowacyjny dworzec systemowy

Dodano: 18 marca 2023 08:03, Autor: PKP, red. Elżbieta Krajewska

Dworzec będzie się składał z 2 modułów. W pierwszym będzie hol, poczekalnia, kasy a w drugim część komercyjna z przeznaczeniem na handel i usługi.

REKLAMA


PKP SA wybrały wykonawcę koncepcji dworca w Małkini. Na wykonanie opracowania przeznaczono 30 tygodni. Założono, że inwestycja rozpocznie się w IV kwartale 2023 r. i potrwa 26 miesięcy.

Obecnie funkcję dworca pełni budynek magazynowo-administracyjny znajdujący się w oddaleniu ok. 100 m od przejścia podziemnego na zmodernizowane perony. Bezpośrednio przy nowym zejściu do tunelu prowadzącego na perony znajduje się wolna działka. Gmina zdeklarowała chęć przekazania części działki na rzecz PKP SA na potrzeby budowy dworca. Część terenu leżąca najbliżej peronów została przeznaczona na parking.

Założono budowę budynku w formie innowacyjnego dworca systemowego. Składać się będzie z dwóch modułów. W pierwszym znajdzie się hol z poczekalnią, toaletami i podwójną kasą. Zapotrzebowanie na przestrzeń zgłosiły też PKP Cargo i Koleje Mazowieckie (pomieszczenie dla drużyn konduktorskich).

W drugim module przewidziano część komercyjną dla samorządu z przeznaczeniem na usługi i handel. Obie części będą połączone wspólnym zasadzeniem, które zostanie wydłużone, by pomieścić także zwiększoną liczbę miejsc na rowery. Zagospodarowane ma zostać otoczenie.

W środę, 8 marca 2023 roku postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrała firma Multiconsult Polska, która pokonała pięć innych firm. Wiadomo, że budżet wynosił 199,2 tys. zł brutto.

Źródło zdjęcia: Wikimedia Commons/Lichen99

Zobacz również

Wczoraj policjanci z Małkini Górnej zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która kierowała autem

15 marca 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

36-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego miała 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nowy sprzęt dla seniorów z gminy Małkinia Górna

15 marca 2023, UG Małkinia Górna

Członkowie Klubów Senior+ z Małkini Górnej i Prostyni otrzymali nowe sprzęty komputerowe, w związku z wykonaniem zadania publicznego mającego na celu doposażenie stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych.

W Małkini odbyły się gminne eliminacje XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (zdjęcia)

9 marca 2023, UG Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Uczniowie szkół z gminy Małkinia Górna rywalizowali między sobą o miano najlepszych pożarników. Wyłoniono czwórkę uczniów, która przystąpi do eliminacji powiatowych.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]