Rynek w Nurze gościł piękne samochody. Finał Nadbużańskiego Rajdu Turystycznego (zdjęcia)

Dodano: 23 kwietnia 2023 21:26, Autor: Kacper Jaworowski

Nadbużański Rajd Turystyczny Pojazdów Zabytkowych wyjechał z Sokołowa Podlaskiego, a zakończył swój bieg w Nurze. Uczestnicy przejechali od zachodniego Podlasia do północno-wschodniego Mazowsza nadbużańskimi terenami.
W sobotę, 22 kwietnia 2023, z terenu byłej cukrowni "Elżbietów" w Sokołowie Podlaskim wystartował Nadbużański Rajd Turystyczny. Uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach, a po drodze czekały ich wyzwania. Rajd zakończył się na Rynku w Nurze.

Uczestnicy przejechali trasę o długości ok. 70 km, której pokonanie miało zająć nie więcej niż 5 godzin, w zależności od postępów podczas pokonywania trasy i rozwiązywania wyznaczonych po trasie zadań oraz zagadek.
REKLAMA


Kierowcy i ich piloci mieli za zadanie wykonać kilka zdjęć podczas trasy, wypatrywać starych tablic z nazwami mijanych miejscowości oraz zaliczyć dwa punkty kontrolne. Miejsca, obiekty, samochody czy zwierzęta, które trzeba było udokumentować, ukryto pod ogłoszeniami w "Głosie Nadbużańskim", czyli informatorze przed rajdowym. Wszystko było podsumowywane przez organizatorów przy wjeździe na metę, gdzie piloci przekazywali organizatorom karty rajdu.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga nr 28 - Michał Reichel i Agnieszka Reichel, jadąca Seatem Rondą z roku 1986. Pełne wyniki można znaleźć pod następującymi linkami:
- klasyfikacja generalna;
- klasy rocznikowe;
- klasa 126.

Nadbużański Rajd Turystyczny stanowił I rundę samochodową Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM, I rundę Turystycznego Pucharu 126p oraz III rundę Pucharu Cinquecento. Wydarzenie patronatem honorowym objęli Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Jan Karakula oraz Wójt Gminy Nur Rafał Kruszewski.


Zobacz również

Nadbużański Rajd Turystyczny odwiedzi Nur

20 kwietnia 2023, Automobilklub Polski, red. Kacper Jaworowski

Gratka dla fanów motoryzacji. Na Rynku w Nurze zakończy się rajd turystyczny, ciągnący się od zachodniego Podlasia do wschodniego Mazowsza. Piękne nadrzeczne widoki połączą się z pięknymi samochodami.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Nur pełniła wartę przy Grobie Pańskim (zdjęcia)

13 kwietnia 2023, SP im. M. Konopnickiej, red. Elżbieta Krajewska

MDP OSP przy Szkole Podstawowej w Nurze uczestniczyła w Mszy Świętej Rezurekcyjnej.

Gmina Nur rusza z kolejną inwestycją drogową (zdjęcia)

11 kwietnia 2023, UG Nur, red. Kacper Jaworowski

Umowa została podpisana przed Wielkanocą. Przewidywany termin zakończenia prac to 6 miesięcy od jej podpisania.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]