Zakończył się X Festiwal Szachowy "Wąsewska Wieża" (zdjęcia)

Dodano: 3 maja 2023 20:19, Autor: Akademia Szachowa Sobocińscy, red. Kacper Jaworowski

Dziesiąta edycja "Wąsewskiej Wieży" odbyła się na przełomie kwietnia i maja, łącząc się z majówką. Zgłosiło się 135 zawodników.
Hala Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie była miejscem, gdzie w dniach 30 kwietnia - 1 maja 2023 rozegrał się X Festiwal Szachowy "Wąsewska Wieża". Do turnieju zgłosiło się 135 zawodników, a ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 120 graczy, m.in. z Andrzejewa, Białegostoku, Grajewa, Łomży, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Warszawy czy Wąsewa. W turnieju A znalazło się wielu reprezentantów klubów sportowych. Najmłodszy zawodnik to rocznik 2017, a najstarszy 1958. Różnica między nimi to aż 59 lat!

10. edycja festiwalu przyniosła 3 turnieje klasyfikacyjne: turniej A - od rankingu zawodników 1600 (7 rund systemem szwajcarskim tempem po 1 godz. na zawodnika na partię), turniej B - dla rankingu 1400-1250 (7 rund systemem szwajcarskim tempem po 1 godz. na zawodnika na partię) oraz turniej C - dla szachistów z V kategorią szachową i bez kategorii (9 rund systemem szwajcarskim tempem po 30 min na zawodnika na partię). 31 szachistów zdobyło nowe kategorie (II kat. - 1 os. III kat. - 4 os., IV kat. - 10 os., V kat. - 16 os.).

Dla zawodników przygotowano 30 pucharów i 60 medali w kategoriach do 16., do 13. i do 10. lat, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Dodatkowo dla 10 najmłodszych zawodników i zawodniczek czekały puchary i statuetki. Ponadto w turnieju A zdobywcy podium oraz najlepsza kobieta otrzymali nagrody pieniężne. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.
REKLAMA


W turnieju A najlepszy okazał się Bartosz Kotarski reprezentujący klub Kopernik Olsztyn. Drugie miejsce zajął Dominik Pankratjew z Nadnarwianki Pułtusk. Podium zamknął Dariusz Gajewski, z klubu Hetman Płock. Pełne wyniki turnieju A znajdują się pod tym linkiem.

Turniej B padł łupem Dariusza Litewiaka z Wąsewa. Srebro wywalczył Grzegorz Helcbergiel z Ostrowi Mazowieckiej, a brąz Łukasz Popławski z miejscowości Brulino-Koski. Pełne wyniki turnieju B znajdują się pod tym linkiem.

Podium turnieju C to przedstawiciele powiatu ostrowskiego. Wygrał Karol Ojdana z Przyborowia. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Gnatowski (Tymianki-Dębosze) i Grzegorz Przeździecki (Ostrów Mazowiecka). Pełne wyniki turnieju C znajdują się pod tym linkiem.

Najmłodsza piątka dziewczynek oraz chłopców również została nagrodzona. Organizatorzy ślą szczególne podziękowania dla Wójtowi Gminy Wąsewo Rafałowi Kowalczykowi, dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie i wiceprezesowi Stowarzyszenia "Ziemia Wąsewska" Dariuszowi Morawskiemu, przedstawicielom: Urzędu Gminy Wąsewo, Rady Gminy Wąsewo, Banku Spółdzielczego w Wąsewie oraz Rady Rodziców.


Zobacz również

Reprezentacja ZPO Wąsewo zdobyła czołowe miejsca w sztafecie (zdjęcia)

1 maja 2023, ZPO Wąsewo, red. Elżbieta Krajewska

Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

KS Wąsewo wraca do punktowania. Wkra Radzanów pokanana

29 kwietnia 2023, KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

W rundzie wiosennej KS Wąsewo przegrało tylko raz. Tym razem wąsewianie zwyciężyli, przeskakując dzisiejszego rywala w tabeli.

Zakończyła się 9. edycja Festiwalu Szachowego "Wąsewska Wieża" (zdjęcia)

13 lutego 2023, Dariusz Morawski, red. Kacper Jaworowski

Rywalizowało 175 zawodników, którym rozdano 45 medali, 22 puchary i 4 nagrody pieniężne.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]