Gwiazdy sportu odwiedziły najmłodszych w Bogutach-Piankach (zdjęcia, wideo)

Dodano: 9 maja 2023 13:33, Autor: Kacper Jaworowski

Szkoła Podstawowa w Bogutach-Piankach przyjęła wyjątkowych gości. W ramach programu "Szkolny Klub Sportowy" pojawili się w niej wybitni sportowcy m.in. Kamila Lićwinko czy Tomasz Majewski.
Poniedziałek, 8 maja 2023, przyniósł uczniom Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach, lekcję wychowania fizycznego jakiej jeszcze nie mieli. Do placówki przybyli aktualni i "emerytowani" sportowcy, wielokrotni uczestnicy Mistrzostw Europy, Świata oraz Igrzysk Olimpijskich. Wśród nich znaleźli się: Emilia Ankiewicz - płotkarka, Maciej Kęsicki - taekwondzista, Paweł Januszewski - płotkarz, Kamila Lićwinko - skoczkini o tyczce oraz Tomasz Majewski - kulomiot.

Spotkanie odbyło się w ramach programu "Szkolny Klub Sportowy", na wydarzeniu gościli m.in. Jędrzej Drewnowski - wójt gminy Boguty-Pianki, Rafał Kruszewski - wójt gminy Nur, Zbigniew Chrupek - starosta ostrowski, Grzegorz Tymiński - przewodniczący rady gminy Boguty-Pianki, Arkadiusz Czartoryski - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Imprezę zabezpieczali druhowie z OSP Boguty-Pianki.

- Droga młodzieży, wielkim marzeniem moim i myślę, że waszych rodziców, waszych nauczycieli i Pani dyrektor byłoby to, żeby ktoś z was też uczestniczył w igrzyskach olimpijskich - zwrócił się do najmłodszych Arkadiusz Czartoryski.

- Bardzo cieszę się, że możemy się dzisiaj spotkać w naszej szkole w takim otoczeniu, w takim towarzystwie. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować inicjatorowi dzisiejszego wydarzenia, panu posłowi, ministrowi Arkadiuszowi Czartoryskiemu, za to, że możemy się tu spotkać, za to, że wy możecie się tu spotkać, u nas, w Bogutach. Na krańcu województwa mazowieckiego, w małej gminie, z największymi gwiazdami sportu - dziękował organizatorom oraz przybyłym sportowcom, Jędrzej Drewnowski, wójt gminy Boguty-Pianki.
REKLAMA


Po zakończeniu części oficjalnej, rozpoczęła się część, na którą dzieci czekały najbardziej. Rozgrzewkę w koreańskim stylu poprowadził Maciej Kęsicki. Po około 15 minutach, przygotowani do ćwiczeń zostali podzieleni na grupy. Na kilku stacjach można było poćwiczyć reakcję, uderzenia w taekwondo, strzelanie z łuku, koordynację ruchową na torze przeszkód, czy współprace w grupie, mierząc się z klockami.

Ćwiczenia z taekwondo prowadzone były przez Macieja Kęsickiego, a rywalizujących na torze przeszkód czujnym okiem nadzorowała Kamila Lićwinko. Pozostali sportowcy byli do dyspozycji uczestników, można było z nimi porozmawiać, zrobić zdjęcia i dostać autograf. Niektórzy jak Paweł Januszewski czy Tomasz Majewski próbowali swoich umiejętności na stacjach. Januszewski zmierzył się z ćwiczeniem na refleks, a Majewski z strzelaniem z łuku. Przygotowano też wystawę o polskich sportowcach, która zostanie w szkole na dłużej.

Wydarzenie na pewno zostanie w pamięci najmłodszych na długo. Kto wie, być może takie spotkanie zmotywuje dzieci do ciężkiej pracy i w przyszłości stania w panteonie polskiego sportu, ramię w ramię wraz z wczorajszymi gośćmi?
Zobacz również

Kolejna inwestycja w gminie Boguty-Pianki

5 maja 2023, UG Boguty-Pianki, red. Kacper Jaworowski

Podpisano umowę dotyczącą modernizacji infrastruktury drogowej.

Modernizacja infrastruktury Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach wchodzi w fazę realizacji

26 kwietnia 2023, UG Boguty-Pianki, red. Elżbieta Krajewska

25 kwietnia 2023 roku w Urzędzie Gminy w Bogutach-Piankach została podpisana umowa z wykonawcami tego zadania.

Interwencja strażaków podczas pożaru lasu w gminie Boguty-Pianki (zdjęcia)

23 kwietnia 2023, OSP Boguty-Pianki, red. Elżbieta Krajewska

Dzięki szybkiej interwencji, pożar został opanowany. Spaleniu uległo 240 m2 poszycia leśnego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]