KS Ostrovia. Wyniki IX Kolejki LO. Porażka na własne życzenie

Dodano: 19 października 2006 09:09, Autor: KS Ostrovia

Pierwszy kwadrans upłynął od obopólnych ataków i twardej grze w środku boiska. Widać było, że oba zespoły czują przed sobą spory respekt. Więcej inicjatywy w grze ofensywnej przejawiał nasz zespół, ale to goście mogli pierwsi zdobyć gola. Dwa błędy naszej defensywy - przy wyprowadzaniu piłki oraz przy próbie ofsajdu i podaniu piłki do napastnika gości - spowodowały, że dwaj piłkarze MkS- u P. Kamiński i P. Piasecki znaleźli się w bardzo dobrych sytuacjach mając przed sobą tylko R. Rakowieckiego. Na nasze szczęście obaj zbyt wcześnie zdecydowali się na strzały i piłka dwukrotnie minęła naszą bramkę. W odpowiedzi bliski zdobycia gola dla naszego zespołu był w 32 minucie T. Słowik, a w ostatnich minutach po podaniu Michała Kacprzaka w idealnej sytuacji znalazł się Paweł Krzak. Ten ostatni nie atakowany przez nikogo będąc sam przed bramkarzem gości przestrzelił z 6-7 metrów.
Druga połowa rozpoczęła się od aktywniejszej gry naszego zespołu. Jednak już niespełna po pięciu minutach gry, goście w dość dziwny sposób zdobyli gola. Jej autorem był M. Gwiazda, który strzałem po ziemi spod linii bocznej z ponad 30 metrów zaskoczył R. Rakowieckiego.
Od tego momentu przewagę uzyskali nasi piłkarze. Gra toczyła się na połowie gości, ale poszczególnym akcjom brakowało wykończenia. Wydawało się jednak, że nasz zespół w końcu wyrówna. Stało się inaczej. W 76 minucie po szybkim kontrataku lewa stroną i dośrodkowaniu, piłkę przejął M. Kacprzak, który zamiast ją wybić chciał rozpocząć akcje mijając napastnika gości. Zrobił to nieskutecznie i w efekcie dwóch graczy MKS- u znalazło się z piłką przed R.Rakowieckim. Pewnie wykorzystali tą sytuację podwyższając wynik. Trzeci gol to znów prezent naszych zawodników. Tym razem M. Płóciennik łatwo stracił piłkę na połowie przeciwnika, a akcje gości celnym strzałem ponownie zakończył Olszewski.
Nasz zespół o zmianę rezultatu walczył do końca, ale pomimo wielu chęci, końcowy wynik nie uległ zmianie.

OSTROVIA OSTRÓW MAZ - MKS PRZASNYSZ 0:3 (0:0)
Gwiazda 51, Olszewski 76, 81
Ostrovia: R. Rakowiecki P., Krzak, M. Kacprzak, Ł. Nienałtowski, A. Bazei, R. Wilczewski, M. Płóciennik (65' R. Kuczyński), W. Syposz (76' P. Niwiński), M. Konarzewski (83' M. Żyznowski), S. Mazol, T. Słowik

SONA NOWE MIASTO - WIECZFNIANKA WIECZFNIA 0:1
KORONA SZYDŁOWO - MAKOWIANKA MAKÓW MAZ 0:3 (walkower za grę nieuprawnionego zawodnika, na boisku 2:1)
GKS STRZEGOWO - GLADIATOR SŁOSZEWO 0:2