Profesor Żaryn wygłosi prelekcję w Ostrowi

Dodano: 22 maja 2023 12:53, Autor: Ludzie z Pasją, red. Kacper Jaworowski

Ostrowskie Stowarzyszenie "Ludzie z Pasją" zaprasza na spotkanie Klubu Dyskusyjnego im. Tomasza Merty. Tym razem uczestnicy będa mogli wysłuchać prelekcji Jana Żaryna na temat Stefana Wyszyńskiego i Witolda Pileckiego.
Klub Dyskusyjny im. Tomasza Merty, działający w ramach stowarzyszenia Ludzie z Pasją, zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem odbędzie się w Starej Elektrowni, a prowadzącym będzie prof. Jan Żaryn. Wygłosi prelekcję pt. "kard. S. Wyszyński i rtm. W. Pilecki - dwie drogi w służbie Polsce".

W ramach prelekcji uczestnicy wydarzenia dowiedzą się więcej o dwóch postaciach, których losy mniej lub bardziej związane są z powiatem ostrowskim. Profesor opowie o ich życiorysach, uwzględniając czyny w dążeniu do prawdziwie niepodległej Polski.
REKLAMA


Jan Krzysztof Żaryn to historyk, który specjalizuje się w dziejach emigracji politycznej po 1945, historią obozu narodowego i kościoła w Polsce w XX wieku. Ukończył Uniwersytet Warszawski, a także wykładał na nim. Był wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pracował w Instytucie Pamięci Narodowej, a w styczniu 2006 został dyrektorem Biura Edukacji Publicznej IPN. Habilitację uzyskał w 2004, a tytuł profesorski w 2013. Znany m.in. z publikowania w katolickich periodykach - tygodniku "Ład" i dwutygodniku "Przegląd Katolicki".

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 maja 2023 o godz. 17:00, w Starej Elektrowni przy ul. 11 Listopada 7 w Ostrowi Mazowieckiej. Wstęp jest darmowy.

AKTUALIZACJA
Spotkanie z profesorem zostało przeniesione do Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Będzie połączone ze zwiedzaniem kuratorskim i wykładem o okolicznościach śmierci Witolda Pileckiego. Rozpoczęcie całego wydarzenia o godz. 17:00.

Źródło zdjęcia: Ludzie z Pasją

Zobacz również

Andrzej Mierzwiński opowie o losach dzielnych, wojennych lotników

21 maja 2023, MBP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W ostrowskiej bibliotece będzie można poznać losy lotników z naszych stron, którzy heroicznie walczyli o wolność ojczyzny.

Już wkrótce Dni Patrona Powiatu Ostrowskiego błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

19 maja 2023, Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

Obchody Dnia Patrona Powiatu Ostrowskiego rozłożyły się w czasie, odbędą się 25 i 27 maja 2023 roku.

Gdyby żył Witold Pilecki świętowałby 122. rocznicę urodzin. Tę rocznicę świętowano w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

14 maja 2023, Elżbieta Krajewska

Organizatorem imprezy było Muzeum Dom Rodziny Pileckich wspólnie z miastem Ostrów Mazowiecka. Pełne atrakcji wydarzenie było połączone z nocą muzeów.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]