Umowa podpisana. Będzie modernizacja żłobka w Nagoszewce Drugiej

Dodano: 25 maja 2023 15:55, Autor: UG Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Wójt wraz ze skarbnikiem gminy Ostrów Mazowiecka podpisali umowę na przebudowę istniejącego budynku na żłobek gminny w miejscowości Nagoszewka Druga. Na ten cel udało się pozyskać znaczące dotacje.
W piątek, 19 maja 2023, wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek i skarbnik gminy Jadwiga Zawistowska podpisali umowę z firmą Energy Gas Usługi Remontowo Budowlane "ZAG-MICH" Michał Zagroba na wykonanie inwestycji, której celem będzie przebudowa istniejącego budynku na żłobek gminny w miejscowości Nagoszewka Druga.

Wedle założeń, żłobek zostanie przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Powstaną dwie duże sale, z których pierwsza będzie przeznaczona dla najmłodszych maluchów - do 20 tygodnia życia, a druga dla tych nieco starszych - do 1,5 roku. Wyposażenie sal będzie się składać z certyfikowanych, wysokiej jakości - mebli, zabawek i pomocy dydaktycznych. Gmina zaplanowała też sale integracji sensorycznej i rehabilitacji. Ciekawostką będzie "magiczny dywan" w każdej z sal.
REKLAMA


Żłobek w Nagoszewce Drugiej będzie nowoczesny i przystosowany do technik nauczania z wykorzystaniem nowych technologii. W budynku zostanie wykonana także część kuchenna, gdzie wykwalifikowana kadra będzie przyrządzać dla najmłodszych zdrowe potrawy.

Wartość całkowita zadania wynosi 2.178.277,11 zł, przy czym wartość dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych wynosi 1.700.000 zł. Oprócz tego, dzięki programowi Maluch+, gmina Ostrów Mazowiecka uzyskała dofinansowanie w łącznej kwocie 2.407.081 zł, które zostanie przeznaczone na utworzenie 34 miejsc dla dzieci w wieku do 3 lat.

Źródło zdjęcia: UG Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Święto strażaków w Komorowie. Dni Strażaka zakończyły się w gminie Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

25 maja 2023, UG Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Gmina Ostrów Mazowiecka to ostatnia jednostka podziału administracyjnego z terenu powiatu ostrowskiego, gdzie odbyły się oficjalne obchody strażackiego święta.

Cześć i chwała bohaterom! Uroczystości upamiętniające 160. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Stokiem (zdjęcia)

19 maja 2023, Kacper Jaworowski

Jedna z nielicznych wygranych i nielicznych ofensywnych bitw powstania styczniowego, miała miejsce nieopodal Ostrowi Mazowieckiej. Z okazji 160-lecia tego wydarzenia, zorganizowano oficjalne uroczystości.

Przerwy w dostawach prądu obejmą miasto i gminę Ostrów Mazowiecka

8 maja 2023, PGE Dystrybucja, red. Kacper Jaworowski

Przez 2 dni kilka ulic w mieście i dwie miejscowości w gminie będą pozbawione prądu - nawet na 7 godzin!

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]