Trwa Road Maraton Pętla Beskidzka. Ostrowianin walczy o podium (zdjęcia)

Dodano: 5 lipca 2023 13:18, Autor: Road Maraton, red. Kacper Jaworowski

Kazimierz Czarkowski bierze udział w zawodach Road Maraton. Do końca zostały 3 etapy.
Ponad 100 km i prawie 1900 m podjazdów - to liczby tegorocznego maratonu szosowego Pętla Beskidzka. Maraton powrócił po latach, na trasy najważniejszych gór i przełęczy Beskidu Śląskiego. Rozegrany został w niedzielę, 2 lipca 2023, a jednym z uczestników był ostrowianin, Kazimierz Czarkowski.

Na linii startu pojawiło się 100 zawodników w tym 10 kobiet. Trasa wyglądała następująco: Z Istebnej przez wielokilometrowe podjazdy pod Kubalonkę, Salmopol, Kotelnicę, Laliki, Jaworzynkę, pojazdem od strony czeskiego Jabłonkowa, z metą w Istebnej.

Kazimierz Czarkowski w barwach Ostrowi był 7 w kategorii E60, w której najlepszy okazał się Jacek Szary z Górnika Mysłowice. Na 3 etapy przed końcem cyklu ostrowianin zajmuje 6. pozycje w swojej kategorii.

Źródło zdjęć: arch. prywatne/Kazimierz Czarkowski

Iskra Zaręby Kościelne zaprasza do zapisów, gry i kibicowania w nadchodzącej edycji Iskra Cup. Tym razem okazja jest wyjątkowa, klub świętuje swoje 10-lecie.

Martyna Wardaszka ze srebrem Igrzysk Europejskich!

29 czerwca 2023, PZR, red. Kacper Jaworowski

Wielki sukces. Pochodząca z Kalinowa rugbystka, została srebrną medalistką Igrzysk Europejskich.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie 2023. W jednej z kategorii wygrał ostrowianin (zdjęcia)

27 czerwca 2023, Kacper Jaworowski

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym 2023 odbyły się na Mazowszu. Wyścigi ze startu wspólnego między 23 a 25 czerwca podjęła Ostrołęka.