Andrzejewo czyta "Nad Niemnem" - 12. edycja Narodowego Czytania (zdjęcia)

Dodano: 13 września 2023 20:45, Autor: BP Gminy Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Narodowe Czytanie w Biblioteki Publicznej Gminy Andrzejewo. "Nad Niemnem" czytali m.in. aktywni czytelnicy, członkowie lokalnego Klubu Seniora oraz władze samorządowe.
Akcja Narodowego Czytania odbyła się w Andrzejewie. Wydarzenie, które honorowym patronatem objęła Para Prezydencka, rozpoczęło się we wtorek, 12 września 2023 o godz. 11:00. Elżbieta Rostkowska, kierowniczka Biblioteki Publicznej Gminy Andrzejewo odczytała list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a następnie uczestnicy przystąpili do czytania powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
REKLAMA


Opublikowana w 1888 roku, powieść "Nad Niemnem" autorstwa Elizy Orzeszkowej jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł w dorobku pisarki. Powieść znana jest przede wszystkim ze względu na swoje barwne opisy, wyraziste postacie oraz odniesienia do historii narodowej. Porównywana była nawet do innego klasyka literatury polskiej, "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów.

W wydarzeniu uczestniczyły m.in. władze samorządowe, członkowie lokalnego Klubu Seniora oraz aktywni czytelnicy. Wszyscy zgromadzeni czynnie brali udział w akcji Narodowe Czytanie 2023.


Zobacz również

W gorącą niedzielę czytali Orzeszkową. Narodowe Czytanie w Wąsewie (zdjęcia, wideo)

12 września 2023, Kacper Jaworowski

Narodowe Czytanie w Wąsewie w 2023 roku było wyjątkowym wydarzeniem, które połączyło literaturę i lokalną społeczność.

Narodowe Czytanie z Tomaszem Stockingerem w Małkini. Do lektury zaprosiła Gminna Biblioteka Publiczna (zdjęcia)

12 września 2023, GBP Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Gościem specjalnym tegorocznego Narodowego Czytania w Małkini Górnej był Tomasz Stockinger, znany aktor teatralny i filmowy. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony społeczności lokalnej.

Promocja kultury i literatury polskiej w bibliotecznym ogrodzie. Narodowe Czytanie w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

10 września 2023, Kacper Jaworowski

W akcji czytania wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządowych, spółek miejskich, szkół podstawowych i średnich, a także uczniowie, seniorzy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]