Ostrowianki rozpoczęły sezon od porażki

Dodano: 14 września 2023 22:34, Autor: Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Kobiecą drużynę Ostrovii opuściły trzy piłkarki. Z przebudowaną kadrą oraz niedużą ilością treningów, zawodniczki Michała Kacprzaka przystąpiły do rywalizacji z rezerwami Sportowej Czwórki Radom.
Po poprzednim sezonie, gdzie podopieczne Michała Kacprzaka nie brały jeńców, bo na swoim koncie notowały zwycięstwa lub porażki, przyszedł czas na debiutanckie spotkanie w sezonie 2023/2024. Na nieszczęście dla trenera, zespół opuściły podstawowe zawodniczki - Natalia Komor przeniosła się do trzecioligowego beniaminka - Diamentów Warszawa, Anna Klimowa przeszła do AZS UW II Warszawa, a Amelia Pełszyńska zakończyła piłkarską karierę.

Na ich miejsce pojawiły się trzy inne zawodniczki. Pomocniczka Zuzanna Gałązka, wcześniej występująca w Koronie Jadów, która zaczynała z piłką na pozycji bramkarki, Katarzyna Kulasińska z Loczków Wyszków, która występuje pomiędzy słupkami oraz pomocniczka-debiutantka Katarzyna Krajza. Niestety treningi nie były najlepsze, zawodniczki rozjechały się, a drużyna rozegrała tylko jeden mecz sparingowy z Fortami Piątnica.

Na mecz w Radomiu Ostrovia stawiła się w bardzo okrojonym składzie. Kadra meczowa miała tylko 14 zawodniczek. Żeby tego było mało, mecz rozpoczął się koszmarnie dla piłkarek Michała Kacprzaka. Gospodynie od początku ruszyły do ataku. W 2. minucie meczu Alicja Kordyszewska stanęła na linii strzału, jednak interwencja zakończyła się samobójczym trafieniem. W 10. minucie piłkarki Sportowej Czwórki II wykonywały rzut różny, a próbująca wybić piłkę ze swojego pola karnego Julia Prymak, trafiła do własnej bramki.

Ostrowianki nie poddawały się i mozolnie dążyły do odrobienia strat. Ostatecznie udało im się zdobyć bramkę do przerwy. Piłkę w środku boiska przejęła Emilia Kraszewska i po rajdzie skrzydłem oddała strzał, który obroniła bramkarka radomianek. Niestety dla niej, odbiła futbolówkę wprost pod nogi Michaliny Chrobot. Ta nie mogła zmarnować takiego prezentu i mocnym strzałem trafiła do bramki. W drugiej połowie więcej sytuacji miały zawodniczki Kacprzaka, niestety wynik nie uległ zmianie.

Ostrovia następne spotkanie rozegra 17 września 2023 o godz. 14:00 z Mustangiem Wielgie, czyli drużyną z Kujaw, która z rozpoczęciem sezonu 2023/2024 przeniosła się do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. W ostatnim sezonie zawodniczki trenera Michała Ziemińskiego występowały w IV lidze kujawsko-pomorskiej, gdzie zajęły 4. miejsce. Ponadto w sezonie 2016/2017 klub grał w II lidze i 6 sezonów spędził w III lidze gr. 2.

Sportowa Czwórka II Radom 2:1 Ostrovia Ostrów Mazowiecka
A. Kordyszewska (sam.) 2', J. Prymak (sam.) 10' - M. Chrobot

Źródło zdjęcia: Ostrovia Ostrów Mazowiecka

Na boisku w Zarębach Kościelnych SEMP Pogoń Siedlce zanotował najwyższą na ten moment ligową porażkę w sezonie.

GKS niczym walec. Kolejna wygrana w nowym środowisku

Nikt nie mógł spodziewać się, że GKS Andrzejewo po przenosinach do siedleckiej delegatury będzie grać aż tak dobrze. Tym razem wyższość andrzejewian musiała uznać Olimpia Latowicz, mimo że świetnie weszła w mecz.