Łatwowierna 50-latka straciła 2200 euro zamiast zyskać darowiznę w wysokości 100 tysięcy

Dodano: 25 września 2023 18:26, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

To kolejna metoda oszustów działających w sieci wykorzystując do tego portale społecznościowe.
W piątek, 22 września 2023, 50-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo. Kobieta w sierpniu na portalu społecznościowym otrzymała zaproszenie do grona znajomych od osoby podającej się za Anastazję-Polkę mieszkającą poza ojczyzną. Kobiety pisały poprzez aplikację. W trakcie rozmowy rodaczka mieszkająca za granicą napisała 50-latce, że jest śmiertelnie chora i nie ma nikogo bliskiego. Z uwagi na swój stan zdrowia szukała osoby, której mogłaby przekazać w darowiźnie 100 tys. euro.

Podczas kolejnych rozmów kobiety ustaliły, że aby procedura przekazania darowizny odbyła się bez problemów odezwie się do zgłaszającej notariusz. Faktycznie do kobiety zaczął pisać pewien mężczyzna, który podając się za "notariusza", opisał "rzekomą" procedurę prawną dot. sformalizowania darowizny. W pewnym momencie przekazał nawet informację o śmierci Pani Anastazji. Aby otrzymać 100 tys. euro zgłaszająca miała jedynie ponieść niewielkie koszty tj. m.in. opłacić świadectwo, deklarację oraz ubezpieczenie. Kobieta otrzymała nr rachunku bankowego na które przelewała pieniądze. Ostatnia wpłata miała być za świadectwo zgonu "darczyńcy".
REKLAMA


W tym momencie zgłaszająca zaczęła podejrzewać, że to może być oszustwo, niestety wówczas przesłała łącznie już ponad 2 200 tys. euro. Kobieta zażądała od "notariusza" zwrotu przekazanych pieniędzy jednak ten za każdym razem wymyślał inny powód dla którego nie może tego zrobić. Na tym korespondencja z "notariuszem" zakończyła się.

Niestety oszuści prężnie działają w sieci wykorzystując do tego m.in. portale społecznościowe. Wymyślają coraz nowsze historie. Gdy trafią na osobę łatwowierną wykorzystują to i bez skrupułów "wyciągają" pieniądze. Niech ta opisana historia będzie przestrogą dla innych aby nie wierzyli w ślepo obcym osobom. Internet to świetne narzędzie służące do komunikacji jednak jeżeli postępujemy nie rozsądnie możemy wiele stracić.

Zdjęcie poglądowe. Źródło: KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Nieostrożni mieszkańcy powiatu pozwolili wyczyścić swoje konta bankowe

24 września 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Stracili pieniądze, bo podali kody do autoryzacji transakcji bankowych.

Nie był świadomy, że jest poszukiwany

23 września 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

52-letni mężczyzna miał orzeczoną karę pozbawienia wolności na okres 1 roku i 2 miesięcy.

Ostrowski szpital wzbogacił się o nowoczesne analizatory (zdjęcia)

20 września 2023, SPZZOZ Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Analizatory zostały zakupione ze środków finansowych zebranych podczas ostatniej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]