Inwestycja wspierająca zdrowie ukończona (zdjęcia)

Dodano: 27 września 2023 19:15, Autor: UG Stary Lubotyń, red. Kacper Jaworowski

Budowa tężni solankowej w Starym Lubotyniu została zakończona. Mieszkańcy gminy zyskali obiekt, który sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu i poprawie zdrowia.
Samorząd Województwa Mazowieckiego kontynuuje swoje zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatycznymi i dbałość o zdrowie mieszkańców regionu poprzez program "Mazowsze dla Klimatu 2023". Jednym z projektów, które otrzymały wsparcie w ramach tegoż, jest budowa tężni solankowej w Starym Lubotyniu. Celem inwestycji była nie tylko poprawa jakości życia mieszkańców, ale także odpowiedź na rosnące problemy zdrowotne związane z chorobami układu oddechowego i alergiami.
REKLAMA


Tężnie solankowe, znane również jako inhalatorium solankowe, to obiekty, w których wykorzystuje się naturalne właściwości solanki do poprawy zdrowia. Inhalacja solankowego powietrza może mieć korzystny wpływ na zdrowie układu oddechowego i ogólne samopoczucie. Wokół nich powstaje specyficzny mikroklimat, przypominający powietrze nad morzem. Takie miejsca są popularne w kurortach leczniczych, ale dzięki projektowi Mazowsze dla Klimatu 2023, teraz również mieszkańcy Starego Lubotynia będą mieli dostęp do dobroczynnych tężni.

Projekt "Budowa tężni solankowej w Starym Lubotyniu" to inwestycja kosztująca łącznie 120.149,62 zł. Samorząd województwa mazowieckiego wniósł znaczący wkład w wysokości 84.104 zł, co świadczy o zaangażowaniu w poprawę jakości życia mieszkańców Mazowsza. Gmina Stary Lubotyń na inwestycję wydała 36.045,62 zł z funduszy własnych.


Zobacz również

Duma z przynależności do narodu. "Międzypokoleniowy Bieg Niepodległej" i oficjalne otwarcie muralu "Symbole Narodowe" w Starym Lubotyniu (zdjęcia)

23 września 2023, Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Ziemi Lubotyńskiej, red. Kacper Jaworowski

Stary Lubotyń stanął w płomieniach patriotyzmu i artystycznego zapału, gdy odsłonięto mural "Symbole Narodowe". W doniosłym wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, dzieci, młodzież oraz lokalna społeczność gminy Stary Lubotyń.

Gmina Stary Lubotyń z drugim miejscem! Konkurs "Renowacja Roku Zabytków Mazowsza"

22 września 2023, UMWM, red. Kacper Jaworowski

Samorząd województwa mazowieckiego przyznał nagrody za najlepszą renowację roku. Konkurs został podzielony na dwie kategorie - rejestr zabytków i gminna ewidencja zabytków. Zgłosiło się 18 podmiotów. Gmina Stary Lubotyń okazała się jedną z najlepszych.

Szerszenie zagrażały mieszkańcom w miejscowości Świerże (zdjęcia)

7 września 2023, OSP Stary Lubotyń, red. Elżbieta Krajewska

Do miejscowego zagrożenia zadysponowano jednostkę OSP Stary Lubotyń.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]