Megawęzeł Podborze ma być wkrótce przejezdny. Tam S61 połączy się z S8

Dodano: 3 października 2023 09:54, Autor: GDDKiA, red. Elżbieta Krajewska

Droga ekspresowa nr 8 już niebawem będzie krzyżować się i przebiegać pod drogą ekspresową nr 61. Poprawi to relację Warszawa - Białystok - Łomża.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że droga S8 już niebawem będzie krzyżować się i przebiegać pod drogą S61. Węzeł zapewni relacje Warszawa - Białystok - Łomża. Skrzyżowanie drogi ekspresowej nr 8 z drogą ekspresową nr 61 powstaje w formie węzła typu WA "koniczyna", z elementami łącznic bezpośrednich. Miejsce styku dwóch ekspresowej i budowa przedostatniego odcinka Via Baltiki od Podborza do Śniadowa wchodzi w decydującą fazę. Trochę dłużej potrwa przebudowa 3-kilometrowego odcinka S8. dwujezdniowa droga S61 o długości 19,463 km (szerokość pasa 3,5 m, 2,5-metrowe pasy awaryjne, jezdnie oddzielone 5 m pasem zieleni) o nawierzchni podatnej lub sztywnej oraz 3,008 km drogi ekspresowej S8 2x3x3,5.
REKLAMA


Węzeł Komorowo:
1. Droga wojewódzka nr 627 krzyżująca się z drogą ekspresową S61 w km 6+048,15 i przebiegająca nad drogą ekspresową S61. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 627 z drogą ekspresową należy wykonać w postaci węzła typu WB "trąbka",
2. Obiekty inżynierskie: 4 mosty/przejścia dla zwierząt, 22 wiadukty, oraz 6 przejść dla małych zwierząt i płazów,
3. Infrastruktura ochrony środowiska, w tym: ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjne, ogrodzenie całej drogi ekspresowej.

Zgodnie z informacjami inwestora odcinek Śniadowo - Podborze powinien być udostępniony w październiku. Do grudnia 2023 roku ma się zakończyć przebudowa S8.

Źródło zdjęcia: GDDKiA/Marcin Kulesza

Zobacz również

Zmiana organizacji ruchu. Tym razem utrudnienia na wysokości miejscowości Stok

24 września 2023, UM Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Po zakończeniu remontu przejazdu kolejowo-drogowego zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 677 czas na kolejną przebudowę. Prace rozpoczną się przy przejeździe zlokalizowanym na DW627 w Stoku.

Rozpoczął się remont chodnika wzdłuż DW 694 w Broku (zdjęcia)

24 września 2023, Miasta i Gmina Brok, red. Elżbieta Krajewska

Remont poprawi komfort przemieszczania pieszych poruszających się tą ulicą.

Mamy najnowsze zdjęcia! Praca wre na Via Baltica i obwodnicy Ostrowi (zdjęcia)

31 maja 2023, Kacper Jaworowski

W tym roku zakończy się budowa dróg S8 oraz S61 na terenie powiatu ostrowskiego. Dzięki zaproszeniu GDDKiA Oddział w Białymstoku, odwiedziliśmy prac budowy i dowiedzieliśmy się więcej na temat postępów prac, a także czy i jakie występują problemy.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]