Muzeum Dom Rodziny Pileckich nominowane do nagrody BohaterOny 2023

Dodano: 3 października 2023 13:32, Autor: BohaterON, red. Kacper Jaworowski

Jedno z ostrowskich muzeów zostało nominowane do nagrody BohaterOny im. Powstańców Styczniowych w kategorii "instytucja". Głosować można codziennie z dowolnego urządzenia, raz na 24 godziny.
"BohaterON - włącz historię!" to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Wśród nominowanych znalazło się miejsce dla reprezentanta Ostrowi Mazowieckiej i całego powiatu ostrowskiego. W kategorii "instytucja" zostało nominowane Muzeum Dom Rodziny Pileckich.
REKLAMA


"Nominacja za wystawę O Witoldzie i Marii Pileckich i Proces. Zbrodnia sądowa oraz szeroką działalność edukacyjną, wystawienniczą i wydawniczą, angażowanie młodzieży w przedsięwzięcia o charakterze historycznym, pokazujące, że przeszłość można poznawać w sposób atrakcyjny i ciekawy. Za wykorzystanie nowoczesnych narzędzi do pracy edukacyjnej z uczniami i nauczycielami ze szkół w całej Polsce oraz za włączenie historii lokalnej - miejsca do działalności Muzeum" - można przeczytać na stronie organizatora.

Głosowanie trwa do 9 października 2023. Aby zagłosować należy wejść na stronę https://bohateron.pl/bohaterony-2023/zaglosuj/, następnie wybrać w każdej kategorii jednego nominowanego i kliknąć "Oddaj głos". Głosy można oddawać codziennie z dowolnego urządzenia, raz na 24 godziny.

Źródło zdjęcia: BohaterON

Zobacz również

Duma z przynależności do narodu. "Międzypokoleniowy Bieg Niepodległej" i oficjalne otwarcie muralu "Symbole Narodowe" w Starym Lubotyniu (zdjęcia)

23 września 2023, Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Ziemi Lubotyńskiej, red. Kacper Jaworowski

Stary Lubotyń stanął w płomieniach patriotyzmu i artystycznego zapału, gdy odsłonięto mural "Symbole Narodowe". W doniosłym wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, dzieci, młodzież oraz lokalna społeczność gminy Stary Lubotyń.

Promocja kultury i literatury polskiej w bibliotecznym ogrodzie. Narodowe Czytanie w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

10 września 2023, Kacper Jaworowski

W akcji czytania wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządowych, spółek miejskich, szkół podstawowych i średnich, a także uczniowie, seniorzy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy.

Muzeum Dom Rodziny Pileckich zwyciężyło w kategorii "Innowacyjne formy edukacji historycznej" (zdjęcia)

31 sierpnia 2023, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Muzeum otrzymało Nagrodę im. Janusza Kurtyki oraz Nagrody Przeszłość/Przyszłość.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]