Dreszczowiec przy Trębickiego. Sokół pokonuje Profbud Legię Warszawa w emocjonującym meczu (wideo)

Dodano: 3 listopada 2023 22:33, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W niezwykle wyrównanym i emocjonującym meczu koszykówki ostrowski Sokół zdołał pokonać silnego przeciwnika, Profbud Legia Warszawa, wynikiem 70:67.
Kibice, którzy wybrali się na halę MOSiR-u mogli zobaczyć pełne emocji widowisko. Sokół na własnym obiekcie, zmierzył się z drugą drużyna Legii Warszawa. Mimo, że oba kluby dzieli kilka miejsc w tabeli, to goście w ostatniej kolejce odnieśli imponujące zwycięstwo nad silnym rywalem, Zniczem Basket Pruszków. Zważywszy na fakt, iż podopieczni Marka Łodygi mieli problemy z dołujacą w tabeli Ochotą Warszawa, a także przystępowali do meczu bez dwóch podstawowych zawodników, to rodziły się obawy, że Sokołowi może być naprawdę ciężko dopisać punkty.

Mecz z drugą Legią okazał się być zacięty - prowadzenie zmieniało się aż 10 razy! Koszykarze Sokoła prezentowali się w kratę, czasem wchodziło wszystko, a czasem "Sokoły" popełniali łatwe straty czy nie trafiali prostych rzutów spod kosza. Oba kluby nie dawały za wygraną i starały się wykorzystywać chwilę słabości rywali. W pierwszej kwarcie Sokół był na nieznacznym prowadzeniu, w drugiej nieco podwyższył prowadznie. W 6. minucie trzeciej kwarty ostrowscy koszykarze prowadzili 58:50, jednak podopieczni Marka Łodygi jakby zastygli, co wykorzystali gracze Tomasza Wakulskiego. Skończyło się na tym, że Legia stopniowo odrabiała straty i po trzech kwartach Sokół prowadził tylko 58:55. Legioniści "poczuli krew" i w połowie czwartej kwarty wypracowali przewagę punktową +15 i prowadzili już 67:61. Wszystko świadczyło o tym, że końcówka będzie po stronie gości.

Ostatnie minuty przyniosły niesamowite zwroty akcji, błędy, faule i straty, które mogły przesądzić o losach meczu. "Sokołom" udało się odrobić straty, wszystko dzięki temu, iż zdobyli 9 punktów z rzędu. Dwa celne rzuty wolne trafił Jan Tomaszewski, na 8 sekund przed końcem meczu. Dzięki temu udało się wyszarpać zwycięstwo wynikiem 70:67 i awansować na 5. pozycję w tabeli. To spotkanie dostarczyło niezapomnianych chwil i potwierdziło, że drużyna OKK dobrze prezentuje się w tym sezonie - zawsze jest gotowa do walki i nie poddaje się, nawet w najtrudniejszych chwilach.

Najlepszym strzelcem okazał się Adam Anusewicz, który zdobył 18 punktów. Drugim najlepiej punktującym był Jan Tomaszewski, który dopisał do zdobyczy Sokoła, 11 punktów. Trzeci był Dominik Groth z 10 punktami.

Wśród "Legionistów" najlepiej punktowali: Adam Linowski - 19, Filip Maciejewski - 13 oraz Kacper Gawroński - 11.

Na kolejny mecz Sokoła przyjdzie trochę poczekać. Koszykarze Marka Łodygi Święto Niepodległości spędzą w Bielsku Podlaskim, gdzie zmierzą się z lokalnym Turem Basket. Początek meczu 11 listopada 2023 o godz. 18:00.

Sokół Ostrów Mazowiecka 70:67 Profbud Legia Warszawa
(20:18) (22:18) (16:19) (12:12)

Emocjonujący mecz dostarczył kibicom wiele radości. Piłkarze Roberta Wilczewskiego całkowicie wypełnili plan meczowy.

Gratulacje od burmistrza dla wicemistrzyń (zdjęcia)

2 listopada 2023, UM Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

W tym tygodniu Jerzy Bauer, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, pogratulował srebrnym medalistkom w sztafetowych biegach przełajowych w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego.

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego wkrótce pobiegną w półmaratonie. Znamy nową datę wydarzenia