Mecz piłki nożnej pełen emocji. KS Wąsewo z remisem po emocjonującej końcówce

Dodano: 5 listopada 2023 08:10, Autor: KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Podopieczni Leszka Skrzecza rozpoczęli od straty bramki, ale nie poddawali się i dzięki niezłomnej determinacji zdobyli cenny punkt na wyjeździe.
KS Wąsewo musiało trochę poczekać na pierwszą strzeloną bramkę, a jeszcze dłużej na wygraną. Jedno jest pewne - warto podtrzymać lepszą formę. Okazja, by to zrobić pojawiła się 4 listopada, gdy o godz. 14:00, KS Pniewo 2004 przyjęło w gościach wąsewian.

Mecz rozpoczął się kiepsko dla KS-u Wąsewo, to gospodarze narzucali warunki gry i szybko, bo w 8. minucie, zdobyli bramkę na 1:0. Gospodarze zdołali wykorzystać chwilową dezorganizację w defensywie i podanie od Marka Balcerzaka wykorzystał Aleksander Dobrosielski pokonując Ołeksandra Poluliachowa. Ten zimny prysznic zadziałał na wąsewian motywująco.

Po dalekim wybiciu z defensywy, w 19. minucie piłkę zdołał dosięgnąć Dawid Kośnik, który z głową uderzył futbolówkę... głową, dzięki czemu przerzucił bramkarza gospodarzy Jakuba Ochędowskiego i doprowadził do wyrównania. Obie drużyny miały swoje sytuacje, jednak do przerwy nie padły kolejne bramki.

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie na korzyść gości. Piłkarze Leszka Skrzecza z szatni wyszli z ofensywnym nastawieniem, chcąc jak najszybciej strzelić bramkę, albo nawet zamknąć mecz. Dobrze wyglądali Orłowski i Ambroziak, a po jednym ze strzałów tego drugiego, piłka wylądowała na poprzeczce. Determinacja opłaciła się, w 69. minucie Łukasz Ambroziak nie sprawdził obramowania bramki, ale zamieścił piłkę w siatce. Co ciekawe, bramka padła po stałym fragmencie - mocnym wyrzucie z autu, wspomnianego wcześniej Dominika Orłowskiego.

Gospodarze wydawali się przytłumieni ofensywnymi zapędami wąsewian i dopiero po drugiej bramce zaczęli budzić się z marazmu. W międzyczasie KS Wąsewo mógł podwyższyć wynik, jednak nie wykorzystał dobrej okazji. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było w tym wypadku. Hubert Światkowski doprowadził do wyrównania w 82. minucie, a ostatnie 10 minut meczu, to już akcja za akcję. Poluliachow wybronił dwie "setki", co ostatecznie dało wąsewianom punkt, w ich sytuacji wręcz bezcenny.

Kolejny mecz KS Wąsewo gra u siebie ze Świtem Baranowo, który w tej kolejce przegrał z GUKS-em Krasnosielc 0:1. Kluby dzieli w tabeli 3 punkty i 3 miejsca. Dla kogo 13. kolejka okaże się pechowa, a dla kogo szczęśliwa? Okazja, by się tego dowiedzieć, nadejdzie 12 listopada 2023 o godz. 14:00.

KS Pniewo 2004 2:2 KS Wąsewo
A. Dobrosielski 8', H. Światkowski 82' - D. Kośnik 19', Ł. Ambroziak 69'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pixabay

Piłkarki Ostrovii pewnie wygrały z Mazovią (wideo)

5 listopada 2023, Kacper Jaworowski

W emocjonującym starciu, kobieca drużyna Ostrovii zdołała pokonać Mazovię 1:4, zachwycając kibiców widowiskową grą, efektywnością w ataku i pewnością w defensywie.

W żółto-zielonym pojedynku, górą Ostrovia

3 listopada 2023, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Emocjonujący mecz dostarczył kibicom wiele radości. Piłkarze Roberta Wilczewskiego całkowicie wypełnili plan meczowy.

Wąsewianie złapali formę. Trudny rywal pokonany

31 października 2023, KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Zespół prowadzony przez Leszka Skrzecza pokonał rezerwy Narwi Ostrołęka. To świetny wynik, bo ostrołęczanie w ostatnich 6 kolejkach odnieśli 5 zwycięstw.