Przejęli konto na portalu społecznościowym, aby wyłudzić pieniądze

Dodano: 13 listopada 2023 14:18, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

Obecnie często kontaktujemy się z rodziną i znajomymi za pomocą komunikatorów. Niestety przestępcy mogą złamać zabezpieczenia kont na portalach społecznościowym i wysłać prośbę o pomoc finansową do naszych bliskich.
Na terenie powiatu ostrowskiego zanotowano kolejny przypadek oszustwa, w którym sprawcy przejęli kontrolę nad kontem społecznościowym mieszkanki, wysyłając w jej imieniu prośby o pożyczki. W środę, 8 listopada 2023, przestępcy przejęli konto kobiety na portalu społecznościowym i wysłali do osób z listy znajomych prośbę o pożyczkę. Niestety, ofiarą padła siostra 45-latki, która naiwnie przekazała przestępcom kody do autoryzacji transakcji bankowych, tracąc w rezultacie niemal 1000 zł. Sprawę prowadzi teraz ostrowscy kryminalni, jednak ten incydent tylko potwierdza rosnący trend oszustw z użyciem tego typu metod.
REKLAMA


Oszuści zdają się nieustannie doskonalić swoje metody, wykorzystując lukę w bezpieczeństwie kont na portalach społecznościowych. Policja apeluje o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec wszelkich próśb o pożyczki czy innych form wsparcia finansowego, zwłaszcza gdy pochodzą one od znajomych czy członków rodziny. Warto sprawdzić, np. telefonicznie lub osobiście, czy osoba, którą znamy i prosi o pomoc, naprawdę jej potrzebuje.

W opisanym przypadku, sprawcy skorzystali z przejętego konta, aby wysłać prośbę o pożyczkę do znajomych poszkodowanej kobiety. Należy pamiętać, że kody do autoryzacji transakcji bankowych są przeznaczone wyłącznie dla właścicieli rachunków, a ich udostępnianie może prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych.

Źródło zdjęcia: Polska Policja

Zobacz również

Straciła pieniądze klikając link od obcej osoby

9 listopada 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

W dobie powszechnego korzystania z Internetu, ryzyko padnięcia ofiarą oszustw online stale rośnie. 24-letnia kobieta padła ofiarą typowego przestępstwa w sieci.

Otwierając link straciła tysiące złotych

3 listopada 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

Mieszkanka powiatu ostrowskiego klikając w podejrzany link, została oszukana w Internecie.

Mężczyzna postanowił zaryzykować. Atrakcyjna oferta skończyła się oszustwem

27 października 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Zakupy internetowe mogą być niebezpieczne. 34-letni mężczyzna mimo czujności, dał się skusić na atrakcyjną cenę i został z niczym.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]