Dominacja na boisku i w całej lidze. Piłkarki Ostrovii liderkami po jesieni

Dodano: 21 listopada 2023 06:22, Autor: Kacper Jaworowski

Żeńska drużyna Ostrovii zakończyła rundę jesienną spektakularnym zwycięstwem nad GOSiRKami Piaseczno. Chociaż mecz 7. kolejki został przełożony ze względu na obfite opady deszczu, to gdy wreszcie się odbył, przyniósł kibicom prawdziwą futbolową ucztę.
W emocjonującym spotkaniu piłkarskim, kobieca drużyna Ostrovii Ostrów Mazowiecka pewnie pokonała GOSiRKi Piaseczno, kończąc rundę jesienną. Zaległy mecz 7. kolejki, który odbył się na stadionie w Ostrów Mazowieckiej, zapewnił kibicom wiele powodów do ekscytacji.

Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 22 października 2023 o godz. 14:00, jednak zostało odwołane z powodu obfitych opadów deszczu. Piłkarki Michała Kacprzaka niejednokrotnie wyrażały chęć gry na naprawdę kiepskich boiskach i w słabych warunkach atmosferycznych, co tylko podkreśla jak źle wyglądała sytuacja po obfitych, całodniowych opadach deszczu.

Od samego początku spotkania Ostrovia wyraźnie dominowała na boisku, kontrolując grę i wywierając presję na obronie przeciwniczek. Pierwszą bramkę zdobyła Emilia Kraszewska w 14. minucie, podnosząc morale swojego zespołu. Nie minęło wiele czasu, nim Kraszewska ponownie wpisała się na listę strzelczyń, zdobywając gola w 24. minucie, dając Ostrovii znaczną przewagę.

Niezłomna determinacja drużyny Ostrovii nie słabła. Karolina Piasecka dołączyła do listy strzelczyń, umieszczając piłkę w siatce rywalek w 39. minucie. Przed przerwą Emilia Kraszewska ponownie udowodniła swoją skuteczność, zdobywając swojego drugiego gola w 44. minucie.

Po przerwie Ostrovia kontynuowała swoją imponującą grę. Michalina Chrobot dołożyła swoje dwa trafienia do wyniku, zdobywając pierwszą z bramek w 53. minucie. Minutę po tym zawodniczka przyjezdnych, Patrycja Rurka, otrzymała żółtą kartę. Chrobot uderzyła ponownie w 78. minucie, czyniąc rezultat jeszcze bardziej przekonującym dla gospodyń.

Mecz zakończył się zasłużoną wygraną Ostrovii Ostrów Mazowiecka 6:0 nad GOSiRKami Piaseczno, pozostawiając kibiców z wielkim podziwem dla umiejętności drużyny.

- Dzisiejszym meczem zakończyłyśmy rundę jesienną i umocniłyśmy się na fotelu lidera. Dla naszej ekipy czas na świętowanie, odpoczynek i oczywiście ładowanie akumulatorów na rundę wiosenną. Idziemy po awans - można przeczytać na stronie klubu.

Warto dodać, że fotel lidera to nie jedyne czego dokonały piłkarki Ostrovii w rundzie jesiennej. Dwie z nich - Michalina Chrobot i Emilia Kraszewska - po zakończonym meczu powiększyły swój dorobek bramkowy. Ogólnie obie w sezonie zdobyły po 9 bramek i wraz z Eweliną Czubakowską z Mustanga Wielgie przewodzą w klasyfikacji strzelczyń IV ligi kobiet, gr. mazowiecka. Dodatkowo tegoroczny transfer, czyli bramkarka Katarzyna Kulasińska, przewodzi w klasyfikacji bramkarek z 4 czystymi kontami w 8 meczach. Ciekawa sytuacja dzieje się za jej plecami, bo 3 kolejne miejsca zajmują bramkarki... jednego klubu - Hydrotruck Czwórka II Radom.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka 6:0 GOSiRKi Piaseczno
E. Kraszewska 14', 24', 44', K. Piasecka 39', M. Chrobot 53', 78'

Źródło zdjęcia: Ostrovia Ostrów Mazowiecka

Zacięty i pełen emocji pojedynek na parkiecie. Sokół przegrał z Isetią po dogrywce (wideo)

17 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W rozegranym w środku tygodnia spotkaniu, ostrowski Sokół zmierzył się z Isetią Białołęka Warszawa. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było dogrywki. Ostatecznie podopieczni Marka Łodygi zakończyli mecz porażką 96:102.

Liderki grają przy Warchalskiego

9 listopada 2023, Kacper Jaworowski

Podopieczne Michała Kacprzaka, mimo fatalnych warunków pogodowych, zwyciężyły ze Świtem Barcząca. Przyjezdne pokazały się z dobrej strony, jednak to za mało na świetnie dysponowaną drużynę Ostrovii.

Piłkarki Ostrovii pewnie wygrały z Mazovią (wideo)

5 listopada 2023, Kacper Jaworowski

W emocjonującym starciu, kobieca drużyna Ostrovii zdołała pokonać Mazovię 1:4, zachwycając kibiców widowiskową grą, efektywnością w ataku i pewnością w defensywie.