Ku pamięci bohaterów. Koncert upamiętniający 193. rocznicę Powstania Listopadowego i Dzień Podchorążego w Komorowie (zdjęcia, wideo)

Dodano: 5 grudnia 2023 06:57, Autor: Kacper Jaworowski

Cieszący się dużym zainteresowaniem koncert upamiętniający 193. rocznicę Powstania Listopadowego i Dzień Podchorążego rozbrzmiał w Klubie 22WOK, łącząc dźwięki z historią.
W atmosferze napełnionej nie tylko dźwiękami muzyki, ale także duchem historycznych wydarzeń, sala kinowo-widowiskowa Klubu 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie stała się miejscem wyjątkowego koncertu. Im bliżej rozpoczęcia, tym ciężej było znaleźć wolne miejsce. Wszystko dlatego, że z okazji 193. rocznicy Powstania Listopadowego i Dnia Podchorążego, artyści Warszawskiej Orkiestry Kameralnej pod przewodnictwem Roberta Grudnia, kompozytora, pianisty i mistrza organów, wraz z Bogdanem Kierejszą, utalentowanym kompozytorem i skrzypkiem oraz Michałem Steciakiem, tenorem lirycznym, stworzyli niezapomniany wieczór muzycznych przeżyć.

Koncert nie tylko celebrował dziedzictwo Powstania Listopadowego, lecz także ukazał siłę muzyki jako nośnika historii i emocji. Każda nuta, każdy dźwięk, który wypełniał przestrzeń Klubu 22WOK, odzwierciedlał ducha walki, odwagi i dumy z tradycji patriotycznych. Jednak, oprócz polskich utworów patriotycznych, nie zabrakło kompozycji zagranicznych, a nawet muzyki popularnej i rozrywkowej.
REKLAMA


Gościnny występ Natalii Gaman-Orłowej z Charkowa stanowił niezwykły akcent wieczoru. Jej udział w koncercie był nie tylko wyrazem muzycznej współpracy, ale także symbolicznym połączeniem dwóch narodów i ich historii. Chwila artystycznej wymiany była jak most łączący kultury, przenoszący widzów w przestrzeń uniwersalnych wartości wyrażonych przez sztukę.

Koncert z okazji 193. rocznicy Powstania Listopadowego i Dnia Podchorążego w Klubie 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie, odbył się w niedzielę, 3 grudnia 2023 i pozostanie w pamięci jako niezwykłe połączenie historii, emocji i talentu artystycznego.Zobacz również

Komorowo uczciło bohaterów. Uroczystości 193. rocznicy Powstania Listopadowego (zdjęcia)

4 grudnia 2023, Kacper Jaworowski

Mieszkańcy Komorowa uczcili 193. rocznicę Powstania Listopadowego, rozpoczynając dzień od mszy w kościele św. Jozafata BM. Wzruszające przemówienia, wręczenie odznaczeń i rekonstrukcja historyczna zjednoczyły lokalną społeczność w hołdzie dla bohaterów tamtych czasów.

Zakończenie projektu "Nieznane ślady Pileckich". Były nagrody, zdjęcia i poruszający montaż słowno-muzyczny (zdjęcia, wideo)

1 grudnia 2023, Kacper Jaworowski

Stara Elektrownia stała się miejscem spotkania, podczas którego Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Dom Rodziny Pileckich oraz Zespół Szkół nr 1 im. rtm Witolda Pileckiego uczciły pamięć rotmistrza Pileckiego za pomocą sztuki i literatury, zamykając projekt "Nieznane ślady Pileckich" rozdaniem nagród i niezwykłym widowiskiem.

Młodzi patrioci nagrodzeni za twórcze spojrzenie na niepodległość (zdjęcia)

25 listopada 2023, BP Brok, red. Kacper Jaworowski

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu pt. "Niepodległość w Oczach Młodych", który zgromadził 21 utalentowanych uczestników, odbyło się w Bibliotece Publicznej w Broku.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]