Małkińscy policjanci patrolują tereny nad Bugiem

Dodano: 2 lutego 2024 13:50, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Poziom wody w rzece zaczął się obniżać, mimo to policjanci doraźnie patrolują zagrożony teren.
Druga połowa stycznia 2024 nie była spokojna dla mieszkańców miejscowości w gminie Małkinia Górna położonych nad rzeką Bug. To za sprawą wody, która wystąpiła z koryta rzeki zagrażając bezpieczeństwu ludzi i dorobkowi ich życia. Od tego momentu małkińscy policjanci patrolowali te tereny, aby wspomóc pozostałe służby w działaniach.

W drugiej połowie stycznia na terenie gminy Małkinia Górna władze samorządowe wprowadziły pogotowie przeciwpowodziowe. Taka decyzja zapada, gdy poziom lustra wody wzrasta do ustalonego na danym wodowskazie poziomie ostrzegawczym i ma trend rosnący. Jest to również sprawdzian gotowości do działania dla służb odpowiedzialnych za ochronę ludzi i przeciwdziałanie skutkom powodzi.

Wówczas do działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców włączyli się policjanci z małkińskiego komisariatu. Funkcjonariusze od tego momentu podczas codziennej służby patrolowali tereny na których woda wystąpiła z brzegów rzeki Bug. W kolejnych dniach, gdy woda zalała odcinki dróg dojazdowych do m.in. takich miejscowości jak Zawisty Nadbużne (Kolonia), Glina czy Klukowo-Morgi, małkińscy policjanci kontrolowali te miejsca z uwagi na zgłoszenia o przestawianiu/niszczeniu tymczasowego oznakowania informującego o zakazie wjazdu.
REKLAMA


Z uwagi na stale rosnący poziom wody, władze gminy Małkinia Górna postanowiły wprowadzić stan alarmowy, w kolejnych dniach poziom wody wzrósł nawet do 489 cm (stan alarmowy 430 cm). Małkińscy policjanci patrolując zagrożone zalaniem miejscowości nawiązywali kontakt z sołtysami, aby w razie potrzeby udzielić pomocy okolicznym mieszkańcom. 29 stycznia, gdy wał w m. Borowe zaczął przeciekać i niezbędne były działania straży pożarnej, małkińscy policjanci dbali o to, by "zaciekawieni sytuacją mieszkańcy" nie zbliżali się do miejsca gdzie intensywnie pracowały służby. W kolejnych dniach sytuacja ulegała poprawie, poziom wody zaczął się obniżać. Dziś po godz. 8:00 poziom wody wynosił 312 cm.

Pomimo to małkińscy policjanci nadal doraźnie patrolują nadbużańskie miejscowości w gminie Małkinia Górna w razie, gdyby sytuacja uległa pogorszeniu.

Źródło zdjęcia: KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Woda z roztopów zagrażała budynkowi handlowemu w Andrzejewie (zdjęcia)

1 lutego 2024, OSP Andrzejewo, red. Elżbieta Krajewska

Działania strażaków polegające na odprowadzeniu gromadzącej się wody wokół budynku.

Odbyło się posiedzenie dotyczące stanu alarmowego w rzece Bug (zdjęcia)

31 stycznia 2024, UMiG Brok, red. Julia Baranowska

W tym miesiącu odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Broku, które dotyczyło stanu alarmowego w rzece Bug.

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego pobiegli, aby wesprzeć WOŚP (zdjęcia)

31 stycznia 2024, Morstrowiaki, Ostrów Biega, red. Julia Baranowska

32. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Wydarzeniem towarzyszącym w Ostrowi Mazowieckiej była III edycja biegu "Policz się z cukrzycą".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]