"Sześćdziesiątka" ostrowskiego szpitala. Uroczysty jubileusz przyciągnął wielu gości (zdjęcia, wideo)

Dodano: 9 lutego 2024 15:47, Autor: Kacper Jaworowski

Jubileusz 60-lecia szpitala w Ostrowi Mazowieckiej był nie tylko okazją do wspominania drogi, jaką placówka przeszła, lecz także do wyrażenia uznania dla tysięcy godzin pracy i poświęcenia włożonego przez personel medyczny oraz administracyjny. Wśród oczu pracowników, władz i zaproszonych gości, unosiła się aura dumy i satysfakcji, koronująca ciężką pracę podejmowaną każdego dnia.
Miejscowość Podborze stała się świadkiem niezwykłego wydarzenia - jubileuszu 60-lecia szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Był to dzień pełen wzruszeń, podziękowań i refleksji nad trudem oraz poświęceniem, jakie wkładają pracownicy systemu opieki zdrowotnej w codzienną troskę nad pacjentami.

Uroczystość, która odbyła się w Dworku nad Stawem, zainaugurował występ artystyczny. Przed publicznością zaprezentowały się: Dasza Wojcel (gitara, wokal) oraz Miriam Urban (skrzypce). Następnie goście zostali powitani serdecznym słowem. Dyrektor SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej Artur Wnuk, zabrał głos, dziękując wszystkim obecnym za wsparcie i zaangażowanie.

- Drodzy państwo. Dzisiejsza impreza odbywa się w myśl motta "wind of change", dlatego że wichry zmian przez ostatnie 60 lat smagały nasz szpital i spowodowały, że staliśmy się tym, czym jesteśmy w chwili obecnej - czyli bardzo nowoczesnym obiektem medycznym, który ma świetną renomę nie tylko w naszym makroregionie, ale jego sława sięga daleko poza Mazowsze - rozpoczął dyrektor. Ostrowski szpital w ostatnich latach zasłynął m.in. nowoczesną porodówką, która może się poszczycić tym, że dobra atmosfera, przyjazny personel i świetna opieka okołoporodowa, rozsławiły ją w skali ogólnokrajowej. Do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej przyjeżdżają ciężarne z całej Polski.

- Podczas dzisiejszej uroczystości będziemy przez wszystkie przypadki odmieniać słowo "duma". Będziemy dumni z tego jak silny jest nasz szpital, będziemy dumni z tego jak oceniają nas nasi pacjenci, będziemy przede wszystkim dumni z naszego personelu, który jest absolutnie wyjątkowy - kontynuował Artur Wnuk.

Następnie na ekranie wyświetlony został film, który w humorystyczny sposób przedstawiał codzienne wyzwania szpitalnej administracji. Produkcja ukazała chwile śmiechu i luzu wśród intensywnych obowiązków. Kolejny film, bardziej poważny, ukazał pracowników szpitala oraz ich codzienną pracę na poszczególnych oddziałach. Było to prawdziwe spojrzenie za kurtynę, pokazujące trudy i wyzwania, ale również determinację oraz zaangażowanie każdego z pracowników.

Starosta Zbigniew Chrupek, reprezentujący władze powiatu ostrowskiego, podziękował wszystkim za wsparcie finansowe oraz zaangażowanie w rozwój placówki. Nie zabrakło też podziękowań dla wszystkich pracowników szpitala, złożonych na ręce Artura Wnuka, których praca stanowi nieoceniony wkład w zdrowie i dobro pacjentów. Warto dodać, że w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej pracuje ponad 700 osób.

- Przy tych licznych sukcesach, trzeba wyraźnie powiedzieć - praca w szpitalu i prowadzenie szpitala, to jest nieustanne kroczenie w przyszłość. Nie wolno pozwolić sobie na nawet chwilowe zatrzymanie, bo wtedy następuje regres (...) Serdeczne gratulacje panie dyrektorze, bo to, że dzisiaj szpital jest na takim poziomie, to wymaga niesamowitego wysiłku, koncentracji - mówił starosta ostrowski Zbigniew Chrupek. - Jeszcze jedną rzecz chciałem tylko podkreślić na koniec, że mnie bardzo cieszy zmiana, bo ona nastąpiła, to trzeba wyraźnie powiedzieć, relacji lekarz czy pielęgniarka - pacjent - dodał, mówiąc o sygnałach docierających do niego od pacjentów.
REKLAMA


Głos zabrała również Elżbieta Lanc, wicemarszałek województwa mazowieckiego. - Z poziomu samorządu województwa mazowieckiego mogę powiedzieć jedno - jest to placówka, która pięknie rozwija się od 60 lat. To są pokolenia fantastycznych lekarzy, pracowników, poszczególnych dyrektorów, ale też pokolenie samorządowców, którzy uwierzyli w ten szpital - mówiła.

Ważnym momentem jubileuszu było wręczenie pamiątkowych statuetek zasłużonym pracownikom. Doceniono ich trud, poświęcenie i oddanie sprawie zdrowia. Jak podkreślał dyrektor, to właśnie ci pracownicy stanowią fundament szpitala. Spotkanie było również okazją do słów uznania oraz podziękowań składanych przez licznych gości, reprezentujących różne szczeble władz zarówno z powiatu ostrowskiego, sąsiednich powiatów, szczebla wojewódzkiego czy instytucji współpracujących z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej. Ich obecność podkreślała znaczenie szpitala jako integralnej części społeczności oraz wsparcia, jakiego udzielają placówce zdrowia.

Trofea "Filary na 60-lecie" otrzymali:
- dr med. Jacek Bierca,
- Adam Borowy,
- Elżbieta Bujno,
- Bogusława Gawkowska,
- Barbara Jasińska,
- Agnieszka Karasiewicz,
- Marzena Kesler,
- prof. dr n. med. Małgorzata Kołodziejczak,
- Elżbieta Marcinkowska,
- Alina Pantalon,
- Wioleta Piórkowska,
- Jolanta Przastek,
- Elżbieta Rutkowska,
- Bartosz Rynkiewicz,
- Andrzej Smalc,
- prof. dr n. med. Artur Stolarczyk,
- Olga Szwajkowska,
- Wojciech Szymborski,
- Agnieszka Wilczyńska.

Statuetki "Skrzydła rozwoju" otrzymali:
- Hanna Borkowska,
- Barbara Chrupek,
- Irena Łomzik,
- Danuta Jabłonka,
- Elżbieta Kieruzalska-Pietrzyk,
- Danuta Milczarek-Raś,
- Ewa Orzechowska,
- Jolanta Perzanowska,
- Barbara Płońska,
- Dorota Półtorak,
- Michał Półtorak
- Andrzej Raś,
- Barbara Sobieska,
- Agata Szczapa,
- Elżbieta Szydłowska,
- Agnieszka Tyszka,
- Beata Wiśniowska,
- Agnieszka Żyłowska.

Jubileusz świętowano w gronie osób, których praca i zaangażowanie tworzą niezwykłą atmosferę wspólnoty. Był czas na wspomnienia, celebrowanie osiągnięć oraz patrzenie w przyszłość z nadzieją i determinacją. Dla ostrowskiego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej to był niezwykły dzień - czas podziękowań, wdzięczności i refleksji nad misją, jaką każdego dnia realizują ich pracownicy.Zobacz również

Niż demograficzny? Na pewno nie w ostrowskim szpitalu! (zdjęcia)

1 lutego 2024, SPZZOZ Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Kobiety chcą rodzić w ostrowskim szpitalu. Placówka jest liderem pod względem liczby urodzin w całym makroregionie, pobijając nawet szpital wojewódzki w Ostrołęce.

Ostrowski szpital wzbogacił się o poradnię psychologiczną dla dzieci

7 grudnia 2023, SPZZOZ Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

W tym miesiącu, poradnia psychologiczna dla dzieci rozpoczęła swoją działalność w ostrowskim szpitalu, mająca na celu świadczenie kompleksowej opieki zdrowotnej dla młodych pacjentów do 21 roku życia uczęszczających do szkół ponadpodstawowych. Zobacz więcej informacji.

Wyjątkowe urodziny profesora Adama Dobrońskiego (zdjęcia, wideo)

24 listopada 2023, Kacper Jaworowski

W dniu pełnym wspomnień i radości, Ostrowi Mazowiecka świętowała urodziny jednej z najbardziej cenionych postaci w historii miasta - profesora Adama Czesława Dobrońskiego. Licznie zebrani goście celebrowali życie i pasję tego wyjątkowego ostrowianina.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]