Wkrótce spotkanie z Zofią Marianną Wróbel

Dodano: 11 lutego 2024 17:33, Autor: MBP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej w ramach cyklu "Ścieżki historii i tradycji".
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na spotkanie z Zofią Marianną Wróbel, promujące książkę "Wspomnienia i nie tylko... (1941-1960). Udrzyn - wieś w Puszczy Białej. Liceum Pedagogiczne w Pułtusku".

Spotkanie odbędzie się w budynku ostrowskiej biblioteki w dniu 15 lutego 2024 o godz. 17:00. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki wraz z autografem autorki.
REKLAMA


Zofia Marianna Wróbel jest emerytowaną nauczycielką historii. Urodziła się w 1941 r. w Udrzynie, gm. Brańszczyk, gdzie wychowała się i ukończyła szkołę podstawową. W latach 1955-1960 kształciła się w Liceum Pedagogicznym w Pułtusku. Przez pierwsze sześć lat pracowała w Szkole Podstawowej w Dębinkach, przez następne czterdzieści w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku (1966-2006). Studiowała zaocznie na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 1967 r. zdobyła tytuł magistra historii. Ważną rolę w jej życiu odgrywała (i odgrywa) działalność w Związku Nauczycielstwa Polskiego, m.in. pełniła funkcję prezesa Zarządu Oddziału nr 2 ZNP w Pułtusku (1994-2006). Od lat sześćdziesiątych XX w. związana jest z Pułtuskim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym. Autorka monografii pt. Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku 1947-1997 oraz licznych tekstów okolicznościowych.
Spotkanie zorganizowane przez bibliotekę w ramach cyklu "Ścieżki historii i tradycji".

Źródło zdjęcia: MBP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Debata nad tezą "Filmy historyczne są najlepszą formą przekazywania uczniom wiedzy historycznej" (zdjęcia)

10 lutego 2024, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Eliminacje drużyn ze szkół: ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej i Szkoły Podstawowej w Zarębach Kościelnych.

Regionalne wspomnienia, które nie zginą. Promocja publikacji z tekstami laureatów konkursu "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" (zdjęcia)

8 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Publikacja tekstów laureatów konkursu "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" to nie tylko zbiór wyjątkowych opowieści, ale także pomost łączący pokolenia, kształtujący tożsamość lokalną i zachęcający do odkrywania nieznanego. W progach ostrowskiej biblioteki odbyło się spotkanie promujące publikację z tekstami laureatów, z lat 2018-2023.

Biblioteczny tłusty czwartek. Wypożycz książkę i zjedz pysznego pączka

8 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Biblioteki w Broku, Małkini Górnej i Wąsewie, przygotowały dla swoich czytelników słodką niespodziankę. Wystarczy jedynie wypożyczyć książkę, by dostać pyszny upominek.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]