Małkinia Górna pobiegnie Tropem Wilczym

Dodano: 18 lutego 2024 17:59, Autor: GOKiS Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Bieg Tropem Wilczym w Małkini Górnej to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do refleksji nad naszą historią i wartościami. Zapisz się już dziś, liczba miejsc jest ograniczona!
Małkinia Górna przygotowuje się do wydarzenia sportowego i patriotycznego. Już 3 marca 2024 odbędzie się XII edycja Biegu Tropem Wilczym - wydarzenie dedykowane pamięci Żołnierzy Wyklętych, bohaterom antykomunistycznego podziemia działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polskiej.

Bieg stanowi wyraz szacunku oraz oddania hołdu tym, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszego kraju. To manifestacja postaw patriotycznych oraz szansa na poszerzenie wiedzy na temat bohaterskich Żołnierzy Wyklętych, których działalność przyczyniła się do kształtowania współczesnej historii. Uczestnicy biegu wyruszą sprzed Urzędu Gminy w Małkini Górnej, ubrani na sportowo, gotowi do pokonania wyznaczonej trasy, wśród dystansów można wyróżnić rodzinny, wynoszący 1963 m, co wskazuje na datę śmierci ostatniego żołnierza "wyklętego"- Józefa Franczaka ps. "Lalka", oraz bieg dla chętnych na dystansie 3926 m (2 pętle).

Inicjatywa Biegu Tropem Wilczym w Małkini Górnej ma również na celu promowanie aktywnego trybu życia oraz integrację międzypokoleniową społeczności lokalnej. To doskonała okazja, aby wspólnie uczcić pamięć tych, którzy poświęcili wiele dla dobra naszego kraju, jednocześnie dbając o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.
REKLAMA


Organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu podmiotów. Na szczeblu ogólnopolskim inicjatywę wspiera Fundacja Wolność i Demokracja. Natomiast na terenie gminy Małkinia Górna za organizację odpowiadają wójt gminy Bożena Kordek, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Małkiński Klub Biegacza "Team".

Dla uczestników Biegu Tropem Wilczym ważne nie jest tempo, z jakim pokonują trasę, a symboliczny gest oddania hołdu bohaterom oraz okazja do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu patriotycznej tożsamości lokalnej społeczności. Dlatego też każdy, kto czuje w sobie iskrę patriotyzmu i pragnie uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych, jest zaproszony do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Harmonogram wydarzenia
10:00 otwarcie biura zawodów w GOKiS,
- rejestracja zawodników,
- odbiór pakietów startowych,
11:30 rozgrzewka i odprawa techniczna,
11:59 upamiętnienie poległych "minutą ciszy",
12:00 start biegu (wspólny dla wszystkich uczestników),
- bieg rodzinny: jedna pętla o dł. 1963m,
- dla chętnych: dwie pętle o dł. 3926m,
12:20 wręczenie medali pamiątkowych przez Bożenę Kordek, wójt gminy Małkinia Górna,
13:30 złożenie kwiatów przez delegację władz gminy Małkinia Górna przy pomniku Żołnierzy Wyklętych w Glinie.

W biegu mogą uczestniczyć wszyscy chętni do uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oferta w szczególności skierowana jest do uczniów wszystkich szkół z terenu gminy Małkinia Górna. Pozostali uczestnicy będą bardzo mile widziani.

Aby wziąć udział, należy zarejestrować się poprzez mail [email protected] z podaniem następujących danych - imię i nazwisko, rozmiar koszulki, elektroniczne potwierdzenie wpłaty. Opłata startowa wynosi 40 zł i należy ją uiścić do 29 lutego 2024, na rachunek Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej: 1889 2310 2101 0001 9820 0100 01, tytułem "Tropem Wilczym w Małkini Górnej".

Ilość pakietów startowych jest ograniczona. Jeśli pakiety będa dostępne w dniu startu imprezy, to wtedy obowiązuje opłata gotówką w kwocie 50 zł.

Źródło zdjęcia: GOKiS Małkinia Górna

Zobacz również

Martyna Krawczyńska z Nura została halową mistrzynią Polski U-23 (zdjęcia)

18 lutego 2024, Kacper Jaworowski

W Toruniu trwają PLZA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród sportowców jest reprezentantka naszego powiatu, Martyna Krawczyńska z Nura. Biegaczka została halową mistrzynią Polski U-23 w biegu na 1500 metrów.

Niedługo odbędzie się kolejna edycja Grand Prix Małkini Górnej

7 lutego 2024, GOKiS Małkinia Górna, red. Julia Baranowska

W tym roku odbędzie się XXIII Grand Prix w biegach przełajowych i III Grand Prix marszu nordic walking w Małkini Górnej.

Trwają zapisy na XII Bieg Tropem Wilczym

9 stycznia 2024, MOSiR Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

Już wkrótce MOSiR zorganizuje Bieg Tropem Wilczym, w którym mieszkańcy powiatu ostrowskiego będą mogli sprawdzić swoją sprawność oraz siłę woli.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]