Trójkolorowa Krawczyńska (zdjęcia)

Dodano: 19 lutego 2024 19:43, Autor: KS Prefbet-Sonarol, PLZA, red. Kacper Jaworowski

Martyna Krawczyńska podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu w kategorii U-23 zdobyła trzy medale, w trzech kolorach: złoto na 1500 m, srebro na 800 m i brąz na 3000 m.
Podczas Halowych Mistrzostw Polski w kategorii U-23, Martyna Krawczyńska osiągnęła znakomite rezultaty, zdobywając trzy cenne medale: złoto na dystansie 1500 m, srebro na 800 m oraz brąz na 3000 m, w swojej kategorii wiekowej (do lat 23.). Z uwagi na organizacyjne uwarunkowania, Halowe Mistrzostwa Polski odbywają się razem dla seniorów i młodzieżowców, a klasyfikacja U-23 opiera się na podstawie osiągniętych wyników z całego turnieju.

W trzecim i ostatnim biegu eliminacyjnym na 800 metrów, który odbył się w sobotę, Krawczyńska zajęła trzecie miejsce (ogólnie 11 miejsce). Startując dla KS Prefbet-Sonarolu, uzyskała czas 2:09,93, co dało jej drugą lokatę w kategorii U-23. Choć od ostatniego biegu eliminacyjnego minęło zaledwie osiem godzin, pochodząca z Nura lekkoatletka nie zwalniała tempa i wystartowała w finale na 1500 metrów, osiągając czas 4:30,49. Mimo popełnienia kilku błędów, Krawczyńska zakończyła bieg na 4. miejscu w klasyfikacji open oraz na 1. w kategorii U-23.

- Muszę przyznać, że w 25-letniej pracy trenerskiej nigdy nie zdarzyło mi się, aby zawodnik naszego klubu zdobył 3 medale Mistrzostw Polski w indywidualnych konkurencjach wytrzymałościowych na jednej imprezie - powiedział trener biegaczki Andrzej Korytkowski. - Martyna to klasa sama w sobie!
REKLAMA


W niedzielnym biegu na 3000 m zawodniczka KS Prefbet-Sonarol z czasem 9:47,16 zdobyła trzeci, brązowy krążek w kategorii U-23. Utalentowana biegaczka opuściła Toruń z trzema medalami na szyi. - Zdobyte medale na Halowych Mistrzostwach Polski nr 18, 19 i 20 wyprowadzają Martynę na 1. miejsce w historii klubu wg. ilości zdobytych medali. Nie mając jeszcze dwudziestu lat posiada medale z wszystkich kategorii: U-16, U-18, U-20, U-23 i senior, chociaż tu brakuje jeszcze medalu indywidualnego - podsumował trener Andrzej Korytkowski.

Jednym z elementów, który przyczynił się do sukcesu Martyny, jest jej solidne przygotowanie. Oprócz treningów w Polsce, Martyna korzystała z możliwości szlifowania swoich umiejętności m.in. w Kenii. Wysokogórskie zgrupowanie, które odbyła, okazało się kluczowe dla jej doskonałej formy podczas mistrzostw.

Martyna Krawczyńska, to absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nurze i Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, a obecnie studentka pierwszego roku wychowania fizycznego na Akademii Łomżyńskiej. Biegała od najmłodszych lat, biorąc udział m.in. w Powiatowych Mistrzostwach Sportowych. W tym roku zadebiutowała w kategorii U-23. Przed nią jeszcze dwa lata startów jako młodzieżowiec, co daje nadzieję na kolejne medale w przyszłości. Do tej pory zdobyła 20 medali Mistrzostw Polski, ustanowiła 4 rekordy kraju i trzykrotnie reprezentowała Polskę (w tym zająwszy 7. miejsce na Mistrzostwach Europy U-20 w Jerozolimie w roku ubiegłym). Dwukrotnie została nagrodzona Łomżyńskim Laurem Sportowym w latach 2022 i 2023, w kategorii "Sportowiec Roku". W roku 2023 została stypendystką programu "Wybiegaj w Przyszłość". Aktualnie należy do kadry narodowej i jest jedną z najbardziej obiecujących lekkoatletek młodego pokolenia w Polsce, stanowiąc również nadzieję na udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Źródło zdjęć: PLZA/Tomasz Kasjaniuk, KS Prefbet-Sonarol Łomża/Andrzej Korytkowski

Zobacz również

Martyna Krawczyńska z Nura została halową mistrzynią Polski U-23 (zdjęcia)

18 lutego 2024, Kacper Jaworowski

W Toruniu trwają PLZA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród sportowców jest reprezentantka naszego powiatu, Martyna Krawczyńska z Nura. Biegaczka została halową mistrzynią Polski U-23 w biegu na 1500 metrów.

Martyna Krawczyńska zdobywa wicemistrzostwo Polski i jedzie na mistrzostwa Europy (zdjęcia)

29 listopada 2023, Kacper Jaworowski

95. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych zostały rozegrane w Drzonkowie, części miasta Zielona Górna, znanej z pięcioboju nowoczesnego. Na 5-kilometrowej trasie w walce o medale do końca liczyły się: Krawczyńska, Napiórkowska i Wąsik. Ostatecznie pochodząca z Nura biegaczka zajęła 2. miejsce, zostając wicemistrzynią Polski i kwalifikując się do mistrzostw Europy.

Sezon na bieżni się kończy, a Krawczyńska dopisuje 43 życiowy rekord

19 września 2023, Kacper Jaworowski

Wszechstronna zawodniczka KS Prefbet-Sonarol Łomża, pochodząca z Nura Martyna Krawczyńska, zanotowała znakomite zakończenie sezonu na bieżni, podobnie jak cały rok.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]