Firma z Ostrowi dołączyła do Polskiej Strefy Inwestycji

Dodano: 2 marca 2024 07:13, Autor: SSSE, red. Kacper Jaworowski

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał decyzję o wsparciu przedsiębiorstwa Schneider Polska. Tym samym firma dołączyła do Polskiej Strefy Inwestycji.
Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., w dniu 29 lutego 2024, podjął decyzję o udzieleniu wsparcia dla przedsiębiorstwa Schneider Polska - Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o., które w efekcie dołączyło do prestiżowej Polskiej Strefy Inwestycji.

Inwestycja, planowana do realizacji w Ostrowi Mazowieckiej, ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu, specjalizującego się w produkcji elementów i podzespołów do podwozi i nadwozi samochodów ciężarowych, dostawczych oraz urządzeń rolniczych. Dodatkowo, firma będzie oferować usługi badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych.
REKLAMA


Planowana inwestycja zakłada znaczące wydatki inwestycyjne w wysokości 10.800.000 zł oraz zwiększenie zatrudnienia o dwóch nowych pracowników. W ramach projektu firma ma zamiar nabyć zaawansowane maszyny i urządzenia sterowane numerycznie, takie jak wycinarki laserowe 2D czy laserowe wycinarki do rur i profili, co przyczyni się do podniesienia poziomu technologicznego i konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Siedziba Schneider Polska - Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o., znajduje się w Ostrowi Mazowieckiej. Miasto na pewno skorzysta z nowych miejsc pracy oraz rozwoju infrastruktury badawczo-rozwojowej.

Obszar zarządzany przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. obejmuje całe województwo podlaskie, powiaty ostrowski, sokołowski, węgrowski i łosicki z województwa mazowieckiego oraz powiaty ełcki i gołdapski z województwa warmińsko-mazurskiego. Dzięki przynależności do Polskiej Strefy Inwestycji przedsiębiorcy z tego obszaru mogą liczyć na znaczne ulgi podatkowe, co stanowi istotną zachętę do inwestowania w regionie.

Źródło zdjęcia: SSSE

Zobacz również

Gmina Stary Lubotyń nie ustaje w inwestycjach. Powstanie Centrum Promocji Lokalnej (zdjęcia)

1 marca 2024, UG Stary Lubotyń, red. Kacper Jaworowski

Władze gminy Stary Lubotyń poinformowały o uzyskaniu dofinansowania na dwuczęściową inwestycję. Remontu doczeka się "ryneczek", a budynek urzędu wzbogaci się o nową salę widowiskowo-konferencyjną.

Drogi i miejsca parkingowe w centrum Małkini Górnej zostaną przebudowane (zdjęcia)

29 lutego 2024, UG Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Dofinansowanie do inwestycji nastąpi z Rządowego Funduszu Polski Ład Edycja 8 Program Inwestycji Strategicznych.

Nowoczesny żłobek w Nagoszewce - inwestycja gminy Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

4 lutego 2024, UG Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Gmina Ostrów Mazowiecka buduje nowoczesny żłobek z myślą o potrzebach najmłodszych mieszkańców. Póki co budowa trwa zgodnie z planem, a otwarcie ma nastąpić we wrześniu br.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]