Ostatnie tchnienie tańca. Ostrowski Styl 2024 zakończony! (zdjęcia)

Dodano: 4 marca 2024 19:14, Autor: Kacper Jaworowski

Ostatnią nutą tanecznych zmagań w Ostrowi Mazowieckiej stał się drugi dzień Ostrowskiego Stylu, gdzie ponad 70 grup z całej Polski rywalizowało o tytuły mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych.
Hala sportowo-widowiskowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej tętniła życiem przez cały weekend. Jednak, po godz. 19:00 w niedzielę, zaczęła stopniowo pustoszeć, a uczestnicy z całej Polski rozjeżdżali się do swoich domów. To zakończenie tanecznych zmagań na ostrowskiej ziemi, które odbyły się podczas tegorocznej edycji "Ostrowskiego Stylu", pozostawiając płomienne wspomnienia zarówno u publiczności, jak i uczestników.

Niedziela była dniem występów grupowych, z udziałem kilkudziesięciu ekip tanecznych z różnych zakątków Polski. Niektóre z nich stawały do walki w kilku kategoriach. Wspaniała atmosfera i zaangażowanie uczestników sprawiły, że wydarzenie było prawdziwym świętem tańca.

Pierwsi na scenie zaprezentowali się debiutanci - młodzi tancerze w wieku od 8 do 12 lat. Sędziowie, w skład których wchodzili: Patryk "Gorzki" Gorzkiewicz, Łukasz "Łuksi" Kukulski i Grzegorz Pańtak, oceniali nie tylko technikę taneczną, ale także oryginalność układu oraz efekty wizualne występu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych to: Smyki, Cuksy oraz Soul&Base Juniors.

Następnie przyszedł czas na pokazy taneczne - showcase. Uczestnicy do lat 11 zaprezentowali się w trzech kategoriach: taniec sceniczny, street dance oraz inne formy tańca. Grupa Lemono 7 okazała się najlepsza w tańcu scenicznym, Urwisy triumfowały w street dance, a Kociaki z La Flaci zdobyły pierwsze miejsce w innych formach tańca.
REKLAMA


W kolejnej kategorii wiekowej (12-15 lat) również nie zabrakło emocji i talentu. La Flaca Junior, Blitz Squad oraz ponownie La Flaca Junior stanęli na podium, zwyciężając odpowiednio w tańcu scenicznym, street dance i innych formach tańca.

Następnie doszło do dłuższej przerwy, podczas której jurorzy prowadzili długą dyskusję nad tym, kto okazał się najlepszy. Po ich powrocie, tym razem to oceniający zostali ocenieni, gdy pokazali swoje taneczne umiejętności, porywając tłumy do głośnego dopingu i wspólnej zabawy.

Gdy usatysfakcjonowany tłum nieco się uspokoił, do akcji wkroczyli uczestnicy w wieku od 16 lat wzwyż, a także grupa 30+. Wśród trzydziestolatków wzwyż, bezkonkurencyjną grupą okazała się Fafarafa. W kategoriach od lat 16., zwyciężyli: inne formy tańca - Variete, street dance - Brave Crew, teatr sceniczny - Wyszkowski Teatr Tańca.

Całe wydarzenie prowadzili Marta Wójcik, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, oraz Radosław "Radzias" Kamiński.

Podobnie jak w latach ubiegłych, warto śledzić Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej oraz Ostrowski Styl w mediach społecznościowych. W najbliższym czasie zostaną tam udostępnione profesjonalne zdjęcia i nagrania wszystkich uczestników oraz występów.

Linki dostępne poniżej:
- Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej - strona internetowa, Facebook, Instagram, YouTube.
- Festiwal "Ostrowski Styl" - strona internetowa, Facebook, Instagram.


Zobacz również

Ostrowski Styl 2024, dzień pierwszy za nami. MOSiR zmienił się w stolicę tańca (zdjęcia)

3 marca 2024, Kacper Jaworowski

Pierwszy dzień festiwalu przyniósł dawkę wysokiej jakości bitw tanecznych, w kategoriach breaking oraz hip hop. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności aż przez 12 godzin.

Dobiegł końca festiwal taneczny "Ostrowski Styl", edycja 2023! (zdjęcia, wideo)

6 marca 2023, Kacper Jaworowski

Po sobotnich pojedynkach solowych, nadszedł czas na występy zespołów. W wydarzeniu uczestniczyły setki tancerzy z całego kraju i tysiące widzów, którzy przyszli ich gorąco dopingować.

Pierwszy dzień "Ostrowskiego Stylu" już za nami! (zdjęcia, wideo)

5 marca 2023, Kacper Jaworowski

Zakończył się pierwszy dzień tanecznego festiwalu. W sobotę tancerze z różnych grup wiekowych zmierzyli się w kategoriach breaking oraz hip hop.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]