Ponownie bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców gminy Małkinia Górna

Dodano: 17 marca 2024 11:23, Autor: Gmina Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Gmina Małkinia Górna po raz piąty sfinansuje udział mieszkańców w rehabilitacji leczniczej w ramach "Programu polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców gminy Małkinia Górna na lata 2020-2024".

Samorząd gminy Małkinia Górna przeznaczył na realizację "Programu polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców gminy Małkinia Górna na lata 2020-2024" w roku 2024 kwotę 56.200 zł. Część kwoty, zostanie zrefundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, tj. 21.120 zł. Bezpłatnie dla mieszkańców gminy Małkinia Górna zabiegi rehabilitacyjne będzie realizował Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Z zabiegów mogą skorzystać osoby, które są mieszkańcami gminy Małkinia Górna, w wieku 44 lat i więcej, z rozpoznaniem choroby przewlekłej lub zapalnej układu ruchu, urazu lub choroby obwodowego układu nerwowego i nie korzystały ze świadczeń rehabilitacji leczniczej finansowanej przez NFZ, ZUS, KRUS lub PEFRON z powodu ww. jednostek chorobowych w okresie 6 miesięcy przed zgłoszeniem do Programu.

Podstawą przyjęcia zgłoszenia i rejestracji uczestnika jest skierowanie od lekarza POZ lub specjalisty z określoną liczbą i rodzajem zabiegów rehabilitacyjnych (10-dniowy cykl, średnio po 4 zabiegi dziennie).
REKLAMA


Dla każdego uczestnika zaplanowano następującą ścieżkę udziału w programie:
1. indywidualny plan rehabilitacyjny (zabiegi rehabilitacyjne) określony przez realizatora na podstawie rodzajów i liczby zabiegów wskazanych w skierowaniu na rehabilitację leczniczą od lekarza POZ lub lekarza specjalisty;
2. działania edukacyjne obejmujące badanie poziomu wiedzy uczestników na temat sposobów rehabilitacji i metod pełnego odzyskania sprawności oraz edukację na temat aktywności fizycznej oraz ergonomii pracy w profilaktyce wtórnej chorób układu ruchu oraz urazów, zapobieganie wypadkom i zranieniom, istotność prowadzenia zdrowego trybu życia.

Skierowanie powinno zawierać adnotację o skierowaniu na rehabilitację ambulatoryjną oraz informacje:
- liczbę oraz rodzaj zabiegów- wg. katalogu świadczeń,
- adnotację o możliwości modyfikacji zaleconych zabiegów przez fizjoterapeutę,
- dopisek: Program - Małkinia Górna.

Skierowania należy dostarczyć do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Duboisa 68, 07-300 Ostrów Mazowiecka, oddział rehabilitacji, poziom -1, pok. nr 018.

Rejestracja i udzielanie informacji odbywa się pod nr tel. (29) 746 38 84 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:30.

Program będzie realizowany do 18 listopada 2024, lub do wyczerpania kwoty przeznaczonej na sfinansowanie programu.

Zdjęcie poglądowe. Źródło: UG Małkinia Górna

Zobacz również

Jesteś rodzicem i potrzebujesz pomocy psychologiczno-pedagogicznej? Skorzystaj z bezpłatnej oferty

12 marca 2024, UM Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

Rodziny w trudnej sytuacji związanej z rodzicielstwem będą mogły skorzystać z darmowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zbigniew Chrupek powołany na stanowisko zastępcy przewodniczącego Rady Ekspertów Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży (zdjęcia)

12 marca 2024, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Misją Rady Ekspertów jest zintegrowanie środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego i nawiązanie ich ścisłej współpracy.

Wkrótce rozpoczną się prace renowacyjne w kościele parafialnym w Starym Lubotyniu (zdjęcia)

11 marca 2024, UG Stary Lubotyń, red. Elżbieta Krajewska

Prace konserwatorsko-restauratorskie kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Starym Lubotyniu będą realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawca ma dwa lata na wykonanie wszystkich prac.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]