Ogólnopolski Xll Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim - "Idea wszechpolska" rozstrzygnięty. Uczennica "Ekonomika" zajęła II miejsce (zdjęcia)

Dodano: 17 marca 2024 12:06, Autor: ZS nr 2 Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

W kategorii praca plastyczna, nagrodzona została uczennica klasy maturalnej TEA.
Dnia 14 marca 2024 w Białymstoku, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego XII Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim - Idea wszechpolska.
REKLAMA


W historiografii Roman Dmowski zajmuje miejsce jako jeden z dwóch najważniejszych twórców polskiej niepodległości. Tegoroczny konkurs nawiązywał do słów ojca niepodległości Romana Dmowskiego: "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować ."

Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, w kategorii praca plastyczna, reprezentowała Katarzyna Sadowska - uczennica klasy V TEA, która zajęła II miejsce. Opiekunem konkursu była Urszula Zadroga.

Źródło zdjęć: ZS nr 2 Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Dzieci lubią matematykę. Odbył się Trzeci Gminny Trójbój Matematyczny w Dybkach (zdjęcia)

16 marca 2024, SP Dybki, red. Elżbieta Krajewska

Uczniowie 9 szkół podstawowych rywalizowali w trzech konkurencjach: w sudoku, w rachmistrzu oraz w teście matematycznym.

Święto patrona w ZS CKR w Starym Lubiejewie. Uroczyste obchody, rozdanie nagród i wyróżnień (zdjęcia, wideo)

16 marca 2024, Kacper Jaworowski

W ZS CKR w Starym Lubiejewie odbyła się uroczystość z okazji dnia patrona, będąca jednym z najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym. Podczas ceremonii uczczono dziedzictwo patrona szkoły oraz wyróżniono nauczycieli i pracowników za ich zaangażowanie oraz poświęcenie. Rozstrzygnięto również konkurs wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie.

VIII Konferencja Regionalistyczna w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

15 marca 2024, Kacper Jaworowski

Stara Elektrownia gościła VIII Konferencję Regionalistyczną, która pod hasłem "Pasja. Kultura. Dziedzictwo." stanowiła nie tylko forum wymiany myśli, ale także kroki w stronę pogłębiania wiedzy o lokalnej historii i tradycji. Zaprezentowano również 9. numer pisma "Rocznik Ostrowski".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]