Kto zostanie ortograficznym mistrzem? Zbliża się V Ostrowskie Dyktando

Dodano: 18 marca 2024 06:25, Autor: MBP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Pod honorowym patronatem burmistrza Ostrowi Mazowieckiej, odbędzie się V Ostrowskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii. Wydarzenie zapewni uczestnikom możliwość sprawdzenia ich umiejętności językowych i zmierzenia się z ortograficznymi wyzwaniami.
V Ostrowskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii, pod patronatem honorowym burmistrza Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera, odbędzie się 25 marca 2024. Wydarzenie organizuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.
REKLAMA


Uczestnicy będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i zmierzenia się z ortograficznymi wyzwaniami. Zgłoszenia są przyjmowane w trzech kategoriach:
- uczniowie klasy VI-VIII szkół podstawowych,
- uczniowie szkół średnich,
- osoby dorosłe.

Aby wziąć udział, wypełnione karty zgłoszeniowe należy dostarczyć do biblioteki do 21 marca 2024. Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie internetowej biblioteki, pod tym linkiem. W razie dalszych pytań, należy dzwonić pod nr tel. 798 894 141 lub 798 893 939.

Ostrowskie Dyktando stawowi doskonałą okazję dla wszystkich miłośników poprawnej polszczyzny, aby zmierzyć się z wyzwaniem i zdobyć tytuł mistrza ortografii.

Źródło zdjęcia: MBP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

IV Ostrowskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii (zdjęcia)

23 marca 2023, Elżbieta Krajewska

Najpierw z zawiłościami polszczyzny zmierzyli się uczniowie ze szkół podstawowych, później uczniowie ze szkół średnich, a na końcu dorośli.

Podsumowano III Ostrowskie Dyktando. Nagrody wręczył Michał Rusinek (zdjęcia)

25 marca 2022, Miłosz Magrzyk

Dyktando pisano 15 marca. 24 marca odbyło się uroczyste podsumowanie wydarzenia.

III Ostrowskie Dyktando (zdjęcia)

16 marca 2022, Miłosz Magrzyk

Na początku minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej ostatnio prof. Barbary Falińskiej, językoznawczyni, dialektologa, przyjaciółki miasta Ostrów Mazowiecka.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]