Pierwszy mecz na wiosnę kończy się "trójką". MKS przegrywa z Wektrą

Dodano: 19 marca 2024 06:07, Autor: Kacper Jaworowski

Mimo, że w sparingach między rundami to MKS notował lepsze wyniki, po powrocie do sezonu zasadniczego królowała Wektra, zdobywając trzy punkty po zwycięstwie 3:0 nad gośćmi. Spotkanie było pełne emocji i dobrych okazji, które ostatecznie przyniosły wygraną gospodarzom.
Po zimowej przerwie wróciły rozgrywki ligi okręgowej. MKS Małkinia ma za sobą 7 spotkań kontrolnych, których rezultaty układały się "w kratę". Niezależnie od rezultatu w sparingach między rundami, w meczach padały wysokie wyniki.

Pierwszy wiosenny przeciwnik małkinian, Wektra Zbuczyn, ma na swoim koncie serię nieudanych meczów towarzyskich. W żadnym z rozgrywanych sparingów podopieczni Damiana Krasuskiego nie zdołali odnieść zwycięstwa.

Do spotkania obu klubów doszło w niedzielę, 17 marca 2024 o godz. 15:00. Nie minęła nawet minuta meczu, gdy Krystian Musiejczuk celnie strzelił na bramkę. Na linii dobrze zachował się Jakub Borowy, jednak było to ostrzeżenie dla małkinian. Nieco później bramkarza MKS-u próbował pokonać Paweł Klewek zza pola karnego, jednak Borowy znów stał na posterunku. Pierwsza połowa była pełna okazji, ale żadna drużyna nie zdołała wykorzystać szansy. Małkinianom brakowało celności, a Wektrze na drodze stawał dobrze dysponowany "Żelek". Kolejny raz, bo to właśnie on wyrzucił Wektrę za burtę w Okręgowym Pucharze Polski. Dodatkowo, pogoda utrudniła grę.

Po przerwie przewaga drużyny ze Zbuczyna zaczęła narastać, dzięki tworzeniu dobrych sytuacji. Piłkarze Rafała Marcyniuka wyglądali za to słabiej. Pod koniec 69. minuty Wektra mogła objąć prowadzenie - piłka minęła słupek. Na bramki przyszło czekać do ostateniego kwadransu spotkania. Dopiero w 74. minucie, Jakub Bobryk, najlepszy strzelec Wektry, zdjął ciężar z drużyny, trafiając do bramki po minięciu golkipera. Gospodarze prowadzili 1:0. Wektra zaczęła grać z jeszcze większym polotem. Minęły jedynie 3 minuty, a Bobryk zdobył kolejną bramkę. Damian Prokurat ustalił wynik na 3:0 strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego w 79. minucie.

Kolejny mecz MKS Małkinia rozegra na własnym boisku ze Zrywem Sobolew. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 24 marca 2024 o godz. 15:00. W tej kolejce piłkarze Marcina Cieśli wygrali z Podlasiem II Sokołów Podlaski 3:2 i zajmują 5. miejsce w tabeli z 26 punktami.

Wektra Zbuczyn 3:0 MKS Małkinia
J. Bobryk 74', 77', D. Prokurat 79'

Źródło zdjęcia: Wektra Zbuczyn

Wróciło ligowe granie. W wyrównanym starciu 16. kolejki ligi okręgowej, na boisku w Nowym Mieście Sona zremisowała z Ostrovią Ostrów Mazowiecka.

Gorące starcie w zimowej aurze. Fenix Siennica triumfuje nad MKS-em Małkinia

29 listopada 2023, Kacper Jaworowski

W zaciętym pojedynku piłkarskim pomiędzy Fenixem Siennica a MKS-em Małkinia emocje sięgały zenitu. Mecz pełen zwrotów akcji zakończył się zwycięstwem Fenixa 4:3, zapewniając kibicom prawdziwe widowisko na boisku.

MKS Małkinia triumfuje nad Hutnikiem Huta Czechy

17 listopada 2023, Kacper Jaworowski

Przed meczem odśpiewano hymn, a następnie piłkarze MKS-u Małkinia w starciu z Hutnikiem Huta Czechy, zwyciężyli wynikiem 3:1 w meczu pełnym emocji i zwrotów akcji.