Laureaci VII edycji "Miejsca urodzenia"

Dodano: 12 lutego 2007 16:18, Autor: Urząd Miasta


W finale, który odbył się 25 stycznia w Miejskim Domu Kultury wystąpiło 40 recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu ostrowskiego.
Wcześniej przeprowadzone zostały eliminacje środowiskowe w szkołach, które wyłoniły najlepszych recytatorów do finału powiatowego. Każdy z uczestników musiał zaprezentować dwa utwory: wiersz oraz fragment prozy. Wśród autorów przeważały wielkie nazwiska literatury polskiej i obcej: Iłłakowiczówna, Broniewski, Tuwim, Gałczyński, Konopnicka, Baczyński, Sienkiewicz, Brzechwa, Musierowicz, Norwid, Montgomery, ale znalazły się także utwory Henryka Syski oraz lokalnych twórców: Dominiki Łuniewskiej, Moniki Kuliberdy z Ostrowi czy Jana Kołłątaja z Broku. – Cieszę się bardzo, że konkurs ma odbiorców, że są dzieci i młodzież wyszukujące w literaturze teksty lokalnych, mazowieckich autorów – powiedziała Bożenna Rostkowska, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury. – Świadczy to o tym, że miejsce urodzenia jest dla nich wartością do której będą wracali. Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłonieni zostali zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych, przy czym konkursowe jury nie miało wcale łatwego zadania. Poziom konkursu wysoko oceniła przewodnicząca komisji Jolanta Rynkowska, aktorka i instruktor teatrolog z Białegostoku. – Widać dobre przygotowanie, staranność mowy i świadomość bycia na scenie. Cieszą też poszukiwania ciekawych tekstów i to, że młodzież interesuje się literaturą. Gratulacje należą się także nauczycielom, którzy mogą być dumni ze swoich wychowanków. W podobnym duchu wypowiadały się także jurorki z Ostrowi, polonistki Hanna Popiołek i Krystyna Wilczewska.

W kategorii szkół podstawowych:
1. miejsce - Joanna Kamińska z Nura
2. miejsce – Aneta Kulesza z Szulborza Wielkiego
3. miejsce – Natalia Tyburska ze Sceny Kotłownia (SP Nr 3)
Wyróżnienia:
Monikę Puścian z Broku, Helenę Radgowską – MDK (SP Nr 2) i Aleksandrę Rytel Tyburcy z Nura.

W kategorii gimnazjów:
1. miejsce - Alicja Bauer - Scena Kotłownia (GP Nr 3) i Joanna Charucka z Broku
2. miejsce – Karolina Czyżewska z Szulborza Wielkiego
3. miejsce – Wioletta Garwolińska z Komorowa i Katarzyna Koziara z GP Nr 1 w Małkini
Wyróżnienia:
Patryka Zadrogę ( GP Nr 1 Ostrów) i Michała Skalika z Wąsewa.

W kategorii szkół średnich:
1. miejsce - Grzegorz Marciniak z LO im. M. Kopernika
2. miejsce – Dorotą Jarząbek z ZS Nr 1

Pamiątkowe zdjęcie

Katalog firm promowane

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]