Barwne obchody 44. Dni Broku i Puszczy Białej. Drugi dzień przyniósł Nadbużański Festiwal Kultury Kurpiowskiej, potańcówkę i koncert Footloose Band (zdjęcia, wideo)

Dodano: 8 lipca 2024 23:59, Autor: Kacper Jaworowski

Festiwal kultury kurpiowskiej, rodzinne zabawy oraz sportowe emocje - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników drugiego dnia Dni Broku i Puszczy Białej 2024. Brok tętnił życiem od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora.
Drugi dzień 44. Dni Broku i Puszczy Białej rozpoczął się bardzo wcześnie. Już godz. o 6:00 wystartowały XX Otwarte Zawody Wędkarskie Spinningowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Brok.

Kilka godzin później, bo o 9:00, entuzjaści piłki nożnej mogli zobaczyć emocjonujący turniej na boisku przy Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku, również o Puchar Burmistrza. Po intensywnych sportowych zmaganiach, w samo południe, mieszkańcy miasta i gminy Brok zebrali się na uroczystej mszy świętej, odprawionej w ich intencji. Rodziny z dziećmi miały okazję uczestniczyć w bloku zabaw i atrakcji na plaży miejskiej od godz. 14:00, co dodatkowo wzbogaciło ofertę tego wyjątkowego dnia.

Jednocześnie o godz. 14:00 na plaży miejskiej rozpoczął się Nadbużański Festiwal Kultury Kurpiowskiej, który przyciągnął 13 zespołów ludowych śpiewaczych i tanecznych z Kurpi Białych i Kurpi Zielonych. Festiwal, który trwał przez trzy godziny, oferował różnorodne występy śpiewacze oraz taneczne, które oceniało jury. Po zakończeniu przesłuchań, jurorzy udali się na naradę, a na specjalnie przygotowanym parkiecie rozpoczęła się kurpiowska potańcówka prowadzona przez trio Śpiewu Przyczyna i Kapelę z Bandyś, co wprowadziło wszystkich w prawdziwie radosny nastrój. Parkiet - mimo tego, że wcześniej padało - wręcz zapłonął!
REKLAMA


Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród zwycięzcom. W kategorii zespołów śpiewaczych pierwsze miejsce zdobyła Warmińska Kuźnia, drugie miejsce przypadło Rozoskiemu Zespołowi Ludowemu, a trzecie miejsce ex aequo zajęły Wrzos Myszyniec i Kurpiowski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej. Przyznano również wyróżnienia dla zespołów takich jak Brok Folk,, Gwizdalanki, Małkinianka, Regionalny Myszyniec, Seniorzy Myszyniec, U nas na Kurpiach Białych oraz Zespół Folklorystyczny Kurpiowszczyzna Senior.

W kategorii zespołów tanecznych zwyciężył Zespół Pieśni i Tańca Wyszków, a wyróżnienie zdobył Folk Music Brok. Różnorodność i bogactwo kultury kurpiowskiej było szczególnie widoczne w wysokim poziomie artystycznym wszystkich uczestników. Na festiwalu można było także odwiedzić liczne stoiska, w tym cztery namioty lokalnych kół gospodyń wiejskich: KGW Gąsiorowo, KGW Laskowizna, KGW Nagoszewo oraz KGW Szulborze Wielkie, które prezentowały swoje rękodzieła i tradycyjne wyroby.

Organizatorami Nadbużańskiego Festiwalu Kultury Kurpiowskiej była Biblioteka Publiczna w Broku oraz Urząd Gminy i Miasta Brok, a współorganizatorem Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Dzięki ich zaangażowaniu mieszkańcy oraz goście mogli cieszyć się bogatym programem pełnym atrakcji, który podkreślał regionalne dziedzictwo i tradycje.

Zwieńczeniem 44. Dni Broku i Puszczy Białej był koncert zespołu Footloose Band, który zgromadził widzów. Muzyka wprowadziła wszystkich w doskonały nastrój, a wspólna zabawa trwała do wieczora. Tegoroczne obchody były nie tylko okazją do świętowania, ale także do integracji lokalnej społeczności oraz promocji kultury Kurpiowskiej wśród odwiedzających.Zobacz również

Szpilki zakończyły koncertowy dzień pierwszy 44. Dni Broku i Puszczy Białej (zdjęcia, wideo)

7 lipca 2024, Kacper Jaworowski

Dni Broku i Puszczy Białej 2024 zakończyły się występem grupy Szpilki. Po koncercie odbyła się dyskoteka oraz wybory miss i mistera plaży.

Grupa DiscoBoys rozpaliła publikę do czerwoności podczas 44. Dni Broku i Puszczy Białej (zdjęcia, wideo)

7 lipca 2024, Kacper Jaworowski

DiscoBoys pojawili się na scenie 44. Dni Broku i Puszczy Białej już po zmroku. Mimo tego nie pozwolili publiczności ochłonąć.

44. Dni Broku i Puszczy Białej. Nowator rozgrzał publikę na plaży (zdjęcia, wideo)

7 lipca 2024, Kacper Jaworowski

Pierwszą gwiazdą Dni Broku i Puszczy Białej 2024 był Nowator. Pochodzący z Opoczna artysta, rozgrzał publiczność przed kolejnymi występami.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]